x-kom hosting

Linux Pod Serwer

deepdj
utworzono
utworzono

Jaki polecacie linux pod serwer do podziału netii 1mb/s ? pod 2-4 komputery :P prosze o podanie linku gdzie mozna zassac tego linuxa !!! :)

Zarov
komentarz
komentarz

Router...hmm, najlepszym wyborem będzie coś stabilnego, tu w gre wchodzi Debian stable i Slackware, chociaż bardziej stawiałbym na tego pierwszego. Skąd? http://debian.org

Pobierasz Debiana 4.0 [stable], do instalacji wystarczy 1cd albo jak chcesz możesz równie dobrze postawić go z netinstall, czyli ściągasz obraz mający 150mb a wszystkie inne pakiety ściągasz z neta....

Tylko trzeba mieć też wiedze jak ustawić to i owo tak by rozdzielać neta na inne komputery.

deepdj
komentarz
komentarz

oki, zassałem tego linuxa tylko pytanie jak go mam nagrac ?

Przemek
komentarz
komentarz

Nero - > Nagraj obraz lub kompilacje -> Wybierasz plik z systemem i nagrywasz.

deepdj
komentarz
komentarz

które to są te pliki z systyemem ich jest tu masakrycznie dużo heh :) :mellow:

Przemek
komentarz
komentarz

Sciagles plik *.iso?

olej3232
komentarz
komentarz
deepdj
komentarz
komentarz

dzieki bardzo linuxa zgralem i zainstlowałem ale jeszce jedno pytanie czy on bedzie obsługiwał modem usb do netii ?

Przemek
komentarz
komentarz
czy on bedzie obsługiwał modem usb do netii ?

Tutaj masz skrypt jesli masz SpeedToucha.

Ja sie meczylem kilka dni do tylu jednak zainwestowalem w router i teraz czekam i bede przystepowal do dalszej konfiguracji.

Zarov
komentarz
komentarz

Właśnie będziesz miał problemy jak zainstalowaleś z netinstall, tam jest tylko system bazowy...nie napisałeś wcześniej jak łączysz się z netem...

Przemek
komentarz
komentarz

Czyli inaczej mowiac musisz pobrac pelna instalacje systemu ponad 4GB.

I pozniej dopiero bawic sie w uruchomienie netu.

Zarov
komentarz
komentarz

Najlepiej jak ściągniesz 1 płytę dvd jak mówi Przemek. Nie wiem jakie są pakiety na tych płytach a będziesz pewnych potrzebować do instalacji sterów do modemu.

olej3232
komentarz
komentarz

Obraz płyty DVD znajdziesz T U :)

deepdj
komentarz
komentarz

olej3232 mozesz podac linka do zassania tego linuxa ale nie torrenta bo cos jest nie tak bo niechce sciagac jak masz podaj linka tak zebys bezposrednio sciagnac pozdrawiam .... a własnie zainstlowałem tego netinstala uruchomilem go zaczal sie ladowac a pozniej monitor mi zaczol mrugac czyli tak jak by cos bylo z rezodzielczoscia nie tak ? co moze byc tego wina ?

olej3232
komentarz
komentarz

Sorki pomyłka, teraz link jest OK

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.