x-kom hosting

Jaki monitor z podświetleniem matrycy Full LED w okolicach 600 zł

Quassi
utworzono
utworzono

Witam! Pytanie zawarte w temacie. Jakoś nie mogę się doczytać w informacjach podawanych przez sklepy, czy monit posiada podświetlenie edge czy full. Jeśli w podanej kwocie nic takiego nie znajdę, to czy warto kupić BenQ G2222HDL (podśw. LED) czy lepiej rozglądać się za większym LCD. I na koniec co sprawia że monitor GL2240M posiada kontrast 12mln:1, Czy warto by było kupić? Pozdrawiam!

djmakus
komentarz
komentarz

w tej cenie to ewentualnie Samsung BX2231 ma backlight LED (oczywiście bez miejscowego wygaszania).
z tym, że pamiętaj, iż zazwyczaj tanie LEDy potrafią świecić gorzej niż średniej klasy monitory z podświetleniem CCFL

[quote]I na koniec co sprawia że monitor GL2240M posiada kontrast 12mln:1[/quote]
zapytaj się o to marketingowców z Benq :E
zwykła ściema - jak każde podanie kontrastu dynamicznego czy szybkości matrycy na poziomie 2ms

markusM
komentarz
komentarz (edytowane)

12mln kontrast? :) monitor dla prezydenta hehe,

za coś około 650zl kupisz full hd LED E2260T-PN LG, czas reakcji 5ms, 5mln kontrast, i to 23 calowy monitor ([url="http://www.nokaut.pl/monitory-lcd/lg-monitor-lcd-e2260t-pn-23-wide-full-hd-dvi-led-czarny.html"]monitor[/url])

Edytowane przez the Marek
maxsp2
komentarz
komentarz

Jeżeli ma z możliwość wyboru pomiędzy Benq a LG to ja obstawiam za LG.


A jak szukasz czegoś na LED to fajna propozycja jest LG E2350VR-SN. Ale wymaga dopłaty. Jeżeli jednak ta kwota to max to waros zastanowić sie nad LG W2361V-PF.


Dodatkowo polecam zaglądnąć do polecanych.

  • 3 tygodnie później...
egonix
komentarz
komentarz

To wahanie że jednak tu niby taniej i to też monitor, tylko że czasem zapominamy o tym że to nie jest pecet który zestarzeje się w przeciągu 2 lat tylko urządzenie które posłuży nam 5 albo i 6 lat :) a czasem i dłużej, wiec wydaje mi się że co do monitora trzeba to rozpatrzeć jako inwestycję długoterminową.

Wise85
komentarz
komentarz

Dokładnie tak bo jak kupimy taki monitor LED czy LCD to on będzie on nam chodził i chodzi, a jeśli chodzi o te LG to warto się moim zdaniem bliżej im przyjrzeć bo mają całkiem dobre parametry i ładnie się prezentują.

markusM
komentarz
komentarz

[quote name='Wise85' timestamp='1299932212' post='1219088']
Dokładnie tak bo jak kupimy taki monitor LED czy LCD to on będzie on nam chodził i chodzi....
[/quote]

dokładnie to te monitory z podświetleniem LED to też są LCD, w starszych LCD były lampy jarzeniowe, a teraz w tych ledowych mamy podświetlenie diodami LED, a więc to też są monitory LCD, tylko z innym podświetleniem,

wracają do długoterminowości, warto kupić monitor ze złączem cyfrowym HDMI, jeżeli karta graficzna jeszcze nie ma tego złącza, to tak na przyszłość :), na lepszą kartę, lepszą stacjonarkę, albo laptopa, słyszalem, że jest teraz moda na podpinanie laptopa pod monitor i nową klawiaturę w celu wygody pracy

egonix
komentarz
komentarz

Co do tych złącz zauważam, że te monitory LG na przykład ten LG E2290V-SN ma bardzo stylowo ukryte złącza, znajdują się w podstawce więc spokojnie może pełnić funkcję reprezentacyjną nie psując wnętrza kablami, tylko cieszyć oko fajnym designem.

boss27
komentarz
komentarz

Jeżeli już wspominamy o monitorze LG E2290V-SN to moja dziewczyna jest nim zachwycona. A muszę przyznać, że jest kobietą bardzo wybredna i byle czego nie kupi:-)

Wise85
komentarz
komentarz

No i nie ma się co dziwić, że się jej podoba bo jest naprawdę fajny i nieźle się prezentuje zarówno pod względem parametrów jak i wizualnym. Jakość obrazu jest pierwszorzędna, a do tego dobra cena.

egonix
komentarz
komentarz

Niektórzy mogą być trochę sceptycznie nastawieni jeżeli ten monitor ma być wykorzystywany tylko do oglądania filmów i grania, ale jego parametry : czas reakcji 5ms, kontrast 10000000:1, kąt widzenia 160/170 są dość kurzące, szczególnie kąt widzenia przy oglądaniu filmów w kilka osób zawsze ktoś widział niestety barwy czerni itd które były spowodowane tym że to co widzimy na monitorze w prawidłowych barwach jest widoczne pod odpowiednim dość ograniczonym kątem. Tutaj kont widzenia jest tak duży że widać wszystko z różnych miejsc :) wierzcie mi widziałem ten monitor i naprawdę fajnie to wygląda.

markusM
komentarz
komentarz

a to ten monitorek, jego wygląd na pewno jest jego mocną stroną, takiego typu monitor to by pasował do jakiś sekretariatów, albo recepcji w szpitalu, dziarsko wygląda

egonix
komentarz
komentarz

Szpital :P raczej nie, ale prywatna klinika albo u sekretarki prezesa czemu nie, swoją drogą nawet w salonie może całkiem fajnie wyglądać chociaż niektórzy powiedzą że wolą tradycyjny telewizor hymm....

  • 3 tygodnie później...
markusM
komentarz
komentarz

spotkałem się z takimi opiniami, salon głównie kojarzy się z takim dostojnym miejscem spotkań z goścmi, dlatego też dobrze jest mieć duży TV, ale teraz duży monitor z tunerem, duży tv nie wiele się różnią, podkreślam duży bo kto by chciał mieć malutki tv w salonie :)

mikus0
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/okazja-monitor-24-philips-244e1sb-full-hd-hdmi-i1545655154.html a co sądzicie o tym widzę ludzie łykają,jest duży i dlatego mnie kusi

markusM
komentarz
komentarz

taka calowość do salonu elegancko pasuje :), eee myślałem że on ma tuner w środku, ale zwróć uwagę na to, że ktoś szuka monitora z podświetleniem ledowym

mikus0
komentarz
komentarz

wiem że trochę nie w temacie ale nie chce zaśmiecać forum kolejnym tematem a sam szukam coś w tej cenie i nie wiem czy led czy nie?chciałbym żeby był duży bo czasem chciałem go wykorzystać jako tv pod dekoder z pvr

Wise85
komentarz
komentarz

Ja bym ci radził wybrać jakiś z LEDowych. Fajnie prezentują się w tej technologi monitory LG. Zobacz ten http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy/monitory/LG-E2260V-PN.jsp.

markusM
komentarz
komentarz

nie wchodzi mi link, który podałeś, pewnie chodzi o monitor E2260V-PN, są w nim złącza hdmi, dvi spoko, dodatkowo podświetlenie ledowe, czy brać z czy bez? lepiej z według mnie, mniejsze zużycie prądu, mniejsze niż w klasycznych jarzeniowych podświetleniach

  • 2 miesiące później...
egonix
komentarz
komentarz

oszczędność LED to tylko mały plus przy tym co dostajemy w zamian, jakość obrazu jest naprawdę rewelacyjna

[b][color="#FF0000"]//i po co odkopujesz temat ?
//makus[/color][/b]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.