x-kom hosting

"Chrobotanie" z wnętrza laptopa Samsung R580

Burdi
utworzono
utworzono

Witam,
Samsunga R580 mam od około roku i do tej pory nie miałem z nim żadnych kłopotów. Niestety od paru dni mam z nim mały problem, mianowicie z wnętrza laptopa wydaje się dziwny dźwięk, jakby chrobotanie. MAM WRAŻENIE (nie zapewniam, bo jednak metoda przykładania ucha do lapka nie jest stuprocentowa), że dźwięk nie wydobywa się z okolic dysku, a raczej z okolic układów chłodzenia. Nie występuje on cały czas, czasem ustępuje na wiele godzin, ale kiedy już zaczyna chrobotać to pomimo, że nie jest specjalnie głośny to irytuje na tyle, że szału można dostać. Nie zauważyłem także żeby laptop w jakikolwiek sposób zwalniał wraz z pojawieniem się chrobotania. Co uważam za istotne, to dźwięk ten występuje zupełnie losowo, niezależnie od obciążenia procesora czy też czytania dysku - czasem sobie chrobocze gdy stoi włączony i nieużywany, a czasem podczas jakiegoś grania. Laptop nigdy mi nie spadł, nie znajdował się w ekstremalnych warunkach, ani nie był bity ;). Dźwięk pojawił się zupełnie jakby bez przyczyny, po prostu zaczął sobie pogrywać w trakcie pracy lapka. Wrzucam nagranie z mikrofonu laptopowego, dość dobrze na nim słychać jakiego typu jest to odgłos. Macie jakieś pomysły co to może być, czy jest groźne i jak się z tym uporać? Jakieś sprężone powietrze, coś? Od razu mówię, że opcję oddania do serwisu traktuję jako ostateczność, bo zawsze jest to trochę kłopot, tym bardziej, że mam na dysku sporo bardzo ważnych dla mnie rzeczy. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


LINK DO NAGRANIA:
http://www.speedyshare.com/files/26799948/Untitled.mp3

kucharski237
komentarz
komentarz

Hmm. Wydaje mi się, że to może być walnięty wentylator. Jeżeli masz go na Gwarancji oddaj do serwisu i wyjmij dysk HDD(bezpieczeństwo danych).
Jeżeli nie posiadasz już gwarancji spróbuj go rozkręcic i przesmarowac łożysko Olejem do Smażenia(Prawdopodobnie wypada z wytoczonych "rowków" dlatego ci chrobocze). Miałem tak z wentylatorem od zasilacza w PC i pomogło. Oczywiście jak zalejesz coś olejem to nie zrobisz zwarcia gdyż olej nie przewodzi prądu :D.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.