x-kom hosting

Laptop Się Prz Przegrzewa (?) I Wyłącza

hait
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,

Mam problem z laptopem Asus, nie znam jego nazwy dokładnej ale wiem, że ma 1000 mb ramu, Radka 9000 Mobility i Pentium IV 2000 mhz. Gdy gram w World of Warcraft (średnia 20 - 30 fps) lub w CS:source (tyle samo fps) po ok. godzinie grania jest wręcz gorący szczególnie w lewym-górnym rogu i barrrrdzo ciepły na klawiaturze, a w końcu się wyłącza nagle. Taki sam problem miałem z Bluconnect że po jakimś czasie siedzenia w internecie nagle się wyłączał i był gorący. Podczas normalnego siedzenia w internecie (przez kabel UPC) nabiera dużo temperatury ale jak dojdzie do pewnego stopnia to trzyma temperaturę i nie grzeje się dalej - nie wyłącza się.

Co mogę z tym fantem zrobić? Jest to bardzo uciążliwe bo nie mogę spokojnie pograć sobie bo myślę, że zaraz się wyłączy i w końcu to robi, a w grach internetowych przerywanie gry jest WYJĄTKOWO uciążliwe. Po tym jak się wyłączy trzeba odczekać z 10 minut bo nie włącza się (znaczy włącza ale po 5 sekundach znowu pyk... i czarny ekran). Nie wiem co z tym zrobić.

:mellow: POMÓŻCIE :mellow:

vocativus
komentarz
komentarz

jeśli laptop jest na gwarancji/kupowałeś go osobiście (nie z drugiej ręki) to dzwoń na infolinię asusa do działu technicznego bo nie powinno się tak dziać. Nawet jeśli komputer kompresuje film przez 12 godzin bez przerwy może sie zagrzać, zmniejszyć wydajność procesora ale nie wyłączać.

Jednak najpierw spróbuj ustawić laptopa tak żeby wiatraczki mogły swobodnie zasysać powietrze - nie na kolanach, ani na jakiś miękkich podłożach - na biurku.

Jeśli laptop był kupiony z drugiej ręki to spróbuj przedmuchać radiatory - kurz jest zabójczy. Najlepiej do wylotu powietrza z odkuzacza podłącz rurę (po uprzednim jej wyczyszczeniu) i podmuchaj przez wloty i wyloty po ok. minutce do każdego. Jeśli to nie pomoże to zdejmij dolną klapę i wtedy dokładnie wymieć cały kurz z wnętrza laptopa. A jeśli i to nie pomoże to pisz i będziemy dalej kombinować :]

hait
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc, spróbuję.Dzięki za pomoc, spróbuję.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.