x-kom hosting

Problem ze slotem

Mateusyk
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Otóż mam taki problem, posiadam płyte główna solteka ([url="http://pcarena.pl/articles/show/75093/Soltek-SL-75FRN2-L.html"]TU MAMY DOKLADNY OPIS[/url]) i obecnie mam wpięte 2 kości ram po 512 mb ,a mam na zbyciu jeszcze jeda kość ram, jednak kiedy ją podłączam w ten czarny slot(zdjęcia na podanej przeze mnie stronie)komputer odpala się ale nic się nie dzieje...;/ Tak więc nie wiem wkońcu ile mam tych slotów. ;/ Na tej stronie (o ile dobrze czytam, jestem w tych sprawach "zielony") jest napisane ,że posiadam 3 sloty pod pamieć. Proszę o pomoc lub ewentualne sprostowanie tego co mogłem źle wywnioskować z podanej przeze mnie strony.
Pozdrawiam.

Edytowane przez Mateusyk

Pluto
komentarz
komentarz

Jaka pojemnosc ma 3 kość ramu i jaki masz zasiacz?

Mateusyk
komentarz
komentarz (edytowane)

3 kość ramu ma pojemność 512 mb a moj zasilacz to [url="http://www.chieftec.eu/index.php?id=110&option=com_content&task=view&lang=EN"]CHIFEFTEC MODEL: GPS 550 AB A[/url]

Edytowane przez Mateusyk
Ocet
komentarz
komentarz

Ciężko o dokładną instrukcję do tej płyty... :|

Czy ta dodatkowa kość jest w pełni sprawna? Spróbuj włożyć jedną starą i jedna nową kość i odpalić.

Sprawdź czy w biosie jest opcja ustawień trybu Dual-channel pamięci. Jeżeli jest, spróbuj wyłączyć i sprawdź czy odpali. :)

Gość
komentarz
komentarz

Spróbuj odpalić kompa w ten sposób: wyciągnij pamięć z trzeciego slotu (zielony i trochę oddalony od reszty), a tą trzecią kość wsadź w czarny slot. Jeżeli komp nie odpali, to może świadczyć i uszkodzeniu albo pamięci albo tego właśnie slotu. Możesz także potestować pamięć programem memtest ale każdą kość osobno i na dodatek w różnych slotach. Kombinacji masz wiele. Jeżeli wszystkie pamięci będą sprawne i czarny slot także, to czasami tak bywa, że trzy kości nie mają ochoty ze sobą pracować. Poza tym ta płyta obsługuje tryb dual i aby to działało poprawnie, to musisz w zielonych slotach mieć tyle samo pamięci (chodzi o sumę pojemności) co w czarnym slocie. Czyli jak masz 2x512MH, to w slocie czarnym powinieneś mieć 1Gb

Mateusyk
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc tak... Zrobiłem tak jak Puciek mi przykazał ;], przełożyłem pamięć z 3 slota do tego czarnego i właczyłem kompa... program aida 32 wykazał ,że mam 1gb ram czyli slot jest sprawny ...Jednak mój misterny plan podłączenia 3 kości ram nie powiedzie się ,a przynajmniej z tą kością którą dziś chciałęm podłaczyć... Okazuje się że owa kość potrzebuje jakiegoś innego slota (z dwoma "przedzielnikami") bo na kości znajdują się dwie szparki i do tego slota co mam w tej płycie głównej nie da rady jej wcisnąć. Być może jutro kupie pamięć ram od kumpla ale to chyba też jest 512 tak więc nie wiem czy to na coś się zda;/

Edytowane przez Mateusyk
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Mateusyk' date='08 luty 2011 - 14:39' timestamp='1297172480' post='1194116']
(z dwoma "przedzielnikami")
[/quote]
To pamięć SDRAM albo RIMM, nie wsadzisz tej pamięci do płyty głównej. Musisz mieć pamięć DDR i to też tylko w wersji 1 (pierwszej) DDR2 czy DDR3 nie będą pasować.

Mateusyk
komentarz
komentarz

Nie rozumiem teraz mam właśnie tak ,że jedna to DDR2 ,a druga to DDR3

Gość
komentarz
komentarz

A to ciekawe.... Jakim cudem włożyłeś pamięci DDR2 i DDR3 do płyty, która obsługuje tylko pamięci DDR? Nie myl opisów na płycie z rodzajami pamięci!

http://www.digital-daily.com/motherboard/asrock-vs-soltek/index5.htm - opis
http://pl.wikipedia.org/wiki/DDR_SDRAM - pamięć i tam na dole znajdziesz też odnośniki do opisów DDR2 i DDR3 ;)

Mateusyk
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale na serio... są obecnie podłączone i działaja... Jeszcze 30 minut temu miałem obie kości w ręce i na jednej jest napisane DDR2 ,a na drugiej DDR3 ;/
Czyli tą pamięć SD.(cos tam xd).. można sobie dziś wtyknąć nie powiem gdzie? ;/

Edytowane przez Mateusyk
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Mateusyk' date='08 luty 2011 - 15:06' timestamp='1297174121' post='1194149']
Ale na serio... są obecnie podłączone i działaja... Jeszcze 30 minut temu miałem obie kości w ręce i na jednej jest napisane DDR2 ,a na drugiej DDR3 ;/
[/quote]
Nie rozumiesz, że to jest niemożliwe? To, że masz na płycie opisane sloty jako 1, 2 i 3, to wcale nie oznacza rodzaju pamięci. Płyta obsługuje tylko DDR1 - taki typ pamięci. DDR2 i DDR3 ma w innym miejscu wcięcie i nie włożysz ich do płyty głównej. SDRAM ma dwa wcięcie i także nie pasuje, jak już zdążyłeś zauważyć.

Mateusyk
komentarz
komentarz

Ja nie czytałem nic na płycie to jest napisane na kościach...

Ocet
komentarz
komentarz

Zrób proszę zdjęcie, bo nie wierzę :)

Mateusyk
komentarz
komentarz

Boże co za głupek ze mnie... xD wprowadzam was w bład... Przepraszam! Ostatnio sprawdzałem te kości i przeczytałem że na jednej jest cl 2 a na drugiej cl 3 i tak mi to wpadło w pamięć ,że robie z siebie idiote. ;/

Gość
komentarz
komentarz

Mówiłem, że to niemożliwe, bo DDR2 i DDR3 różnią się od DDR1 położeniem rowka i nie wejdą do takiego slotu.

Mateusyk
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanko... Kupiłem od kumpla 512 mb kość ram. Jednak po podłączeniu tej kości komp zatrzymuje się na 1 wyświetlanych informacjach w których miedzy innymi jest napisane MEMORY :15...(razem 7 cyferek0.. czyli 1,5 gb ale to koniec procesów jakie wykonuje komputer.. dalej już nic się nie dzieje. ;/ Muszę kupić kość 1gb czy da się temu jakoś zaradzić ?? Dodam że przy pierwszym włączeniu prz tych 3 kośćiach ,komp włączył się ... ale w momencie łądnowania windowsa zawiesił się ;/ Może wyłaczenie tej opcji dual chanel pomoże tylko nie wiem gdzie tego szukać w BIOSIE.
Pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

Przeczyść styki pamięci - opis jest na forum. I sprawdź czy komp będzie dobrze chodzić na tej pamięci, którą kupiłeś (tylko na niej) może kupiłeś uszkodzoną.

Mateusyk
komentarz
komentarz

Nie czyściłem styków bo wcześniej sprawdziłem czy ta pamięć działa...Sama pracuje dobrze i wspułpracuje z pozostałymi jeżeli podłączam tylko dwie kośći. ;/

Poza tym SZUKAŁEM i niestety nie znalazłem jak przeczyścić te styki (użyłem wyszukiwarki google oraz tej na górze jednak cały czas wyszukiwało mi tylko kiedy to któś podawał rade wyczyszczenia styków ,a nie opisu jak tego dokonać)

Gość
komentarz
komentarz

To znaczy, że w trybie dual nie wyrabia. A ma chociaż identyczne taktowania z pozostałymi czy się różni?

Mateusyk
komentarz
komentarz

Znaczy chodzi o częstotliwość?? a jak ją sprawdzić (sork ciemny jestem ;/ )

Gość
komentarz
komentarz

Jak to jak? Na pamięciach masz naklejki i na nich napisane jaka to pamięć.

Mateusyk
komentarz
komentarz

Tylko na jednek kości jest napisane konkretnie 400MHz
Dwie pozostałe to TwinMOS model m2g9j16a-mk (cl 2,5)
a trzecia to GOD RAM gr400d64l25/512 <-- tylko tyle jest na niej napisane

Gość
komentarz
komentarz

Druga i trzecia mają identyczne parametry 400MHz i cl2,5. Podaj dokładnie co pisze na tej pierwszej oprócz tych 400MHz.

Mateusyk
komentarz
komentarz

ta 1 to cl 3 a jest napisane na niej tak: m2u51264ds8hc3g-5t

firma Elixir

Gość
komentarz
komentarz

No to najwolniejsza z nich i przy trzech włożonych pamięciach w biosie powinieneś ustawić CL na 3. Mało tego, to mogą one razem nie współpracować. Zamieniałeś w slotach te pamięci 0 obie cl2,5 do slotów o tym samym kolorze żółtym, a ta trzecia do czarnego?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.