x-kom hosting

OCZ Reaper 800 + OCZ Reaper 1150

snoopers
utworzono
utworzono

Witam! Mam 2x1GB OCZ Reaper 800 na plycie ASUS P5N32-E SLI,ostatnio dostalem 1GB OCZ Reaper 1150 i chcialem go dolaczyc do zestawu,myslalem ze bios automatycznie obnizy czestotliwosc do 800 i wszystko bedzie ok ale sie tak nie stalo. Z wlozona ta dodatkowa koscia 1150 system nie startuje,dochodzi do 1go ekranu gdzie wykrywa pamiec i dyski i koniec. DOmyslam sie ze potrzebne sa zmiany w biosie,pamiec pewnie potrzebuje innego napiecia i podkrecenia FSB. Czy ktos z Was wie jakie ustawienia zastosowac? Pozdrawiam!

Dżakub
komentarz
komentarz

Bo komputer nie obsłuży triple channel (3xram)

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Dżakub' timestamp='1296943885' post='1192240']
Bo komputer nie obsłuży triple channel (3xram)
[/quote]
Jakie tripple channel ? :huh: . Kości po 1 GB są w tych samych slotach ( chodzi o kolor ) ? Sprawdź na stronie producenta czy obsługuje ten model płyta.

Dżakub
komentarz
komentarz

Dobra walnąłem gafę z tym Triple.

Ale nie obsłuży mu 3 kości i do tego jedna jest inna. Co najwyżej sprzedał by tą 1 GB i wymienił na 2x512MB. I w tedy by poszło.

jaro1370
komentarz
komentarz

[quote name='Dżakub' date='05 luty 2011 - 23:53' timestamp='1296946510' post='1192281']
le nie obsłuży mu 3 kości i do tego jedna jest inna.
[/quote]

Czemu miałby mu nie obsłużyć trzech kości xd ?

snoopers
komentarz
komentarz (edytowane)

2x 1GB 800 sa w dualu,w slotach o tym samym kolorze ;) czemu mialby nie obsluzyc 3 kosci? tylko w dualu mozna je dokladac mam rozumiec czy co macie na mysli? myslalem ze nie bedzie problemu,ze ta 1150 bedzie chodzila po prostu na 800 i tyle a tu jakis dramat sie z tego zrobil i pol dnia na rozebranym kompie

Sayan : co mam sprawdzic czy plyta obsluguje? typ pamieci czy co ?

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Sayan : co mam sprawdzic czy plyta obsluguje? typ pamieci czy co ?[/quote]
Czy obsługuje ten model. Każdy znak w nazwie ma znaczenie.

snoopers
komentarz
komentarz

obsluguje identyczne pamieci 800tki wiec powinno obslugiwac 1150,nie widze na stronie asusa jak sprawdzic kompatybilnosc,musialbym do nich pisac chyba ale to moze zajac dni albo tygodnie

sheyk20
komentarz
komentarz

a ja bym jej wcale nie pchal, bo nic ci to nie polepszy

snoopers
komentarz
komentarz

dodatkowy 1GB nic nie polepszy ?!

Gość
komentarz
komentarz

Uwarunkowane jest to do czego wykorzystujesz sprzęt np. średnio wymagające gry to nie pomoże, Bardziej wymagające gry czy przetwarzanie graki/wideo wtedy się przyda.

snoopers
komentarz
komentarz

battlefield,call of duty,medal of honor sa dosc wymagajace mi sie wydaje wiec mysle ze by mi to pomoglo ale wciaz nie wiem jak to ustawic i nie moge z niej korzystac

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie musisz ustawić.

snoopers
komentarz
komentarz

[quote name='Sayan' timestamp='1297019907' post='1192970']
Nic nie musisz ustawić. Gra samoczynnie będzie korzystać z DX9.
[/quote]

nie moge ustawic tego 1GB ramu zeby dzialal,to mialem na mysli,wykrywa go ale wchodzac do windy sie wysypuje i jest blue screen i restart

Gość
komentarz
komentarz

Wypnij pozostałe kości i zamontuj 1150 MHz.

snoopers
komentarz
komentarz

juz tak robilem,nie uruchamia sie,dodam ze plyta obsluguje do 800 wiec pewnie jest za male napiecie albo timingio trzeba recznie ustawic ale nie wiem jak

djmakus
komentarz
komentarz

[quote]juz tak robilem,nie uruchamia sie[/quote]
jesteś pewien że ramy są w ogóle sprawne ?

[quote]moze mi ktos pomoze z ustawieniem stosunku dram:dsb ratio?? [/quote]
znaczy się co ? 1:1 to optymalne ustawienie do podkręcania

snoopers
komentarz
komentarz

kosc jest sprawna,u kumpla na kompie chodzi bez problemow

djmakus
komentarz
komentarz

spróbuj na swoich 800-tkach ustawić napięcie 2.1v i timingi odpowiadające tym z 1150
oczywiście procesor masz ustawiony na standardowe taktowania ?
jak już ustawisz CL i 2.1v to spróbuj włożyć jedną 800 i tą 1150

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.