x-kom hosting

ustawienie stosunku dram:fsb ratio

sheyk20
utworzono
utworzono

witam, znajdzie sie ktos do pomocy?? chodzi o to, ze kupilem sobie ostatnio 2x2gb kingstona hyperx (ddr3 1600mhz) i wsadzilem go do asrock'a n68c-s, gdzie mam procek athlona x2 250 (2x3ghz). a cala sprawa rozchodzi sie o stosunek dram:fsb ratio, ktory mam obecnie 24:6 (przez to ze w biosie dalem pamieci na max). czy moze byc taki?? czy nie rozpierdziele procka? slyszalem, ze najlepiej 1:1, ale czytalem gdzies w sieci, ze wszystko jest ok, gdy stosunek wychodzi x2,x4,x6,,, 24 na 6 daje 4, wiec niby wszystko powinno byc ok, ale tamtego info nikt nie potwierdzil, dlatego zglaszam sie do was. licze na ogrom odpowiedzi =D z gory dzieki

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='sheyk20' date='05 luty 2011 - 14:46' timestamp='1296913702' post='1191638']
czy moze byc taki
[/quote]
Pracuje? To znaczy, że może.
[quote name='sheyk20' date='05 luty 2011 - 14:46' timestamp='1296913702' post='1191638']
slyszalem, ze najlepiej 1:1
[/quote]
To zależy od procesora. Niemniej pamięci najwydajniej pracują w trybie synchronicznym na tej samej częstotliwości co szyna FSB.

sheyk20
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' timestamp='1296913922' post='1191644']
Pracuje? To znaczy, że może.

To zależy od procesora. Niemniej pamięci najwydajniej pracują w trybie synchronicznym na tej samej częstotliwości co szyna FSB.
[/quote]

dziala, posprawdzalem w everescie i jest duza roznica w testach, wszystko stabilnie jak na razie.
a co do tej samej czestotliwosci, bo tego moj skromny rozum nie ogarnia, to mam zrobic pamiec na 200, bo taka mam czest.taktowania (rzeczywista i efektowna)?? a jak nie mam takiej opcji, to ustawic auto??

Gość
komentarz
komentarz

Zostaw tak, jak jest.

sheyk20
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' timestamp='1296917612' post='1191747']
Zostaw tak, jak jest.
[/quote]

niby jest ok, ale gryzie mnie, ze moze w koncu cos niespodziewanie siasc =/ a tego nie chce, bo na nowego kompa nie mam kasy. jeszcze raz - czyli moge miec pamiec na maxa ustawiona przy moim procku?? a ma cos do tego czest. hyper transport i czest. polnocnego mostka??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.