x-kom hosting

[Rozwiazany]Instalacja I Czarne Tło

Havez
utworzono
utworzono

Witam mam nastepujący problem , otóż chciałem przy xp postawić linuxa opensuse 10.2 , i problem polega na tym że jak wrzuce płyte instalacyjna do napędu zresetuje kompa , i pojawia mi sie ekran powitalny klikam na instalacje i potem pokazuje mi sie czarny ekran i to wszystko nic dalej nie mozna zrobić nie uruchamia sie instalacja , dodam że płyta jest dobrze nagrana bo u znajomego dziala :mellow: , wiecie co jest grane? bo ja rozkładam ręce :mellow:

Zarov
komentarz
komentarz

Napisz jeszcze co za sprzet masz...chociaż i tak pewnie nie będę wiedział.

Havez
komentarz
komentarz

Ok oto dane:

Procesor: AMD Athlon X2 4800+

grafika: Ge-force 7900GS 256

dysk 320 samsung

pamiec : DDR2 Geil 2GB 800

płyta: Gigabyte N-force M5SLI-S4

Nie wiem czy wystarczy?

Kurzun
komentarz
komentarz

A Susa na 32 czy 64 bity ściągnąłeś ?

Havez
komentarz
komentarz
A Susa na 32 czy 64 bity ściągnąłeś ?

Kurzun na 32bit ale przecież z tego co wiem można instalować na tym procku te wersje , windows xp którego mam jest 32-bitowy , tak więc nie wiem czy to by mogło być powodem tego? pozdrawiam :huh:

Zarov
komentarz
komentarz

Po rozmowie z jednym z moderatorów forum SuSE....tam wybierz przy bootowaniu coś takiego jak "failsafe".

EDIT

Jeszcze podpowiada:

http://www.thecodingstudio.com/opensource/...openSUSE%2010.2

I tu właśnie: "Installation--Stafe Settings"

Havez
komentarz
komentarz

Zarov wielkie dzięki za pomoc , po zrobieniu tak jak to opisaleś wreście uruchomił mi sie instalator oczywiście punkcik dla Ciebie :D , jeszcze jedno pytanie , z czystej ciekaości , dlaczego mi sie on niechcial uruchomić gdy dałem Installation samo ? I czy jest tak jak to mówi mój znajomy warto instalować obok siebie Linuxa jak sie ma winde? pozdrawiam ;)

Zarov
komentarz
komentarz

Co do tego dlaczego tak było to nie wiem...

Ale co do drugiego pytania to oczywiście że warto. Poznasz oba systemy, a nawet jakbyś chciał uzywać np X a coś tam nie będzie działało to masz jeszcze Y. Sam mam tylko Linuksa, ale polecam mieć dwa systemy.

Havez
komentarz
komentarz

Ok dzięki jeszcze raz :D problem [rozwiązany] :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.