x-kom hosting

(ok. 180 zł) Jakiej firmy dysk twardy zakupić? ATA, 180GB, 3.5'

karol936
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Niestety mój stary dysk padł na dobre i muszę zakupić nowy. Czas robi swoje :].
Teraz mam kompletny mętlik w głowie. Nie mam żadnej koncepcji co do firmy w jaką warto zainwestować. Ile osób, tyle zdań w tym temacie.
Dysk ma być na ATA, 180 GB, w cenie około 180 zł na 3.5'. Kiedyś kupiłem WD i niestety z niewiadomych przyczyn mi padł. Później miałem problemy z gwarancją (między innymi otrzymałem odpowiedź że dysk był otwierany, co oczywiście nigdy nie miało miejsca). Komputer nie ma być żadnym serwerem. Dotychczas pracowałem na Seagate.

Jaka firma jest godna uwagi? Jakich modeli unikać?

Dżakub
komentarz
komentarz

A z ciekawości podaj jeszcze model płyty głównej.

karol936
komentarz
komentarz

Płyta główna to: P4S5A/DX

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem ale nie było mnie w domu.

MC Jay
komentarz
komentarz (edytowane)

to
http://allegro.pl/adapter-sata-ide-ide-to-sata-i1444203921.html
+ to
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_30&products_id=20853

:)

i będzie git :)

karol936
komentarz
komentarz

Będzie to w pełni kompatybilne?
Nie będę miał z tym problemów?
Korzyści z takiego wyjścia?
Ewentualnie z tej serii można kupić dysk mniejszy i będzie jakościowo dobry? (zdarza się że modele różniące się pojemnością z tej samej serii mają pewne niedociągnięcia, a inne będą wyśmienicie działać)

MC Jay
komentarz
komentarz (edytowane)

tak będzie to kompatybilne, problemów nie będzie, pamiętam że jakiś czas temu ktoś forumowiczów kupił takie cudo i mu działało bez problemów

Korzyści :

- Przy kupnie nowego komputera dysk ożyje pełnym transferem
- Legendarna Seria f-3 słynąca z niezawodności
- Przy kupnie komputera dysk możesz już sobie odpuścić

[quote](zdarza się że modele różniące się pojemnością z tej samej serii mają pewne niedociągnięcia, a inne będą wyśmienicie działać) [/quote]

W serii f3 ? Nigdy :). A nawet jeśli to jeśli kupisz z esc to można na gwarancję odesłać

[quote]Ewentualnie z tej serii można kupić dysk mniejszy i będzie jakościowo dobry?[/quote]

Dobrze ale dysk z tej serii 320gb (najmniejszy) kosztuje 130zł a dysk 500gb kosztuje 139zł, ale jeśli aż tak zależy ci na tych 9zł :E

a jeśli chcesz jakąś używkę z allegro to wyżej wspomniana f3, WD Green lub Blue i tych najlepiej szukać

Dżakub
komentarz
komentarz

eeyyy!! STOP!!!!!

Ta przejściówka jest zła!!! Ty potrzebujesz z SATA na ATA a nie na odwrót!!

Dysk jest ok, ale przejściówka ta : http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-sata-na-ide-ata-rewelacja-i1433511042.html

3ndriu
komentarz
komentarz

Ta, którą pokazał matxxx wg opisu działa w obie strony. Osobiście nie polecam. Miałem przejściówkę pokazaną przez Dżakuba i co jakiś czas komputer przestawał widzieć dysk i były cyrki z kopiowaniem danych.

karol936
komentarz
komentarz

No to teraz jestem w wielkim znaku zapytania....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.