x-kom hosting

Problem z nagrywarką DVD

kolo99
utworzono
utworzono

Witam! Otóż dziś podpiąłem nagrywarkę DVD Samsung SH-S223 do komputera. Płyta główna to MSI K9N Neo V3. Dysk to Seagate Barracuda, podpięty pod SATA. Jest pewien problem związany z tym że komputer nie wykrywa dysku, gdy go podepnę, co jakiś czas włącza się "muł". W BIOSIE zauważyłem :
IDE Primary Master - Not Detected
IDE Primary Slave - Not Detected
SATA 1 Chanel - tu jest jako dysk
SATA 2 Chanel - wykrywa nagrywarkę.

W czym jest problem. Proszę o odpowiedź, bardzo mi na tym zależy . Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Ustawiłeś zworke na [b]Samsung SH-S223 [/b]w pozycji Slave?

[quote]IDE Primary Master - Not Detected[/quote]
Tu ma być dysk twardy
[quote]IDE Primary Slave - Not Detected[/quote]
A tu nagrywarka

kolo99
komentarz
komentarz (edytowane)

Na nagrywarce nie ma żadnych zworek. Jak ustawić te pozycje, o których pisałes?? Komputer łapie muła co ok. 3 minuty:/,

Aha. I na płycie głównej mam 4 gniazda SATA. Pod które gniazdo ma być podpięta nagrywarka a pod które dysk??

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Na nagrywarce nie ma żadnych zworek.[/quote]
Jak nie ma? Posiadam taka samą nagrywarkę. Z tyłu obudowy, tam gdzie podpinasz zasilanie i taśme[b] Sata[/b] jest jeszcze trzecie gniazdo. Przyjrzyj się jak ma być ustawiona zworka. Są pokazane opcje [b]Slave[/b].

kolo99
komentarz
komentarz

Ale ta nagrywarka jest podpinana pod SATA. Bankowo nie ma żadnych zworek. Gdy ją podepne to wyskakuje szukanie urządzenia i cały czas niby ją instaluje a jak klikne na coś związane z nagrywarka to nagle komputer łapie muła:/

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Samsung SH-S223[/quote]

Podaj dokładny model, brakuje mi jednej literki.

kolo99
komentarz
komentarz

SH-S223C. Może problem leży w tym że w menedżerze urządzeń nie ma zainstalowanego kontrolera magistarli zarządzania systemem?? Już mnie ch**j strzela z tym kompem:/ od samego rana nie moge podpiąć zwykłej nagrywarki, same problemy. Teraz mam fioletowe barwy na monitorze!!

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Gdy ją podepne to wyskakuje szukanie urządzenia i cały czas niby ją instaluje a jak klikne na coś związane z nagrywarka to nagle komputer łapie muła:/ [/quote]

Podaj dokładną wersje systemu. Jeśli Windows XP to jaki [b]Service pack[/b]?
Podaj dokładne dane płyty glównej

[b]To jest ta nagrywarka [url="http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/optical-disc-drives/dvd-writer/SH-S223C/BEBE/index.idx?pagetype=prd_detail"]KLIK[/url]
I ma wejście na ATA[/b]

kolo99
komentarz
komentarz

Tak to jest ta nagrywarka. Czy przypadkiem SerialATA to nie jest właśnie SATA?? Płyta główna to MSI K9N Neo V3.
http://www.disystem.pl/index.php?p=shop&show=showdetail&fid=K9N%20Neo-F%20v3&categ=179&parent=177&navop=177&area=1
Windows XP Professional. SP1.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Windows XP Professional. SP1. [/quote]
I to wyjaśnia sprawe. [b]Pobieraj SP3[/b].[b] [url="http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4"]KLIK[/url][/b] Bez tego nawet nie masz co myśleć o zainstalowaniu urządzenia.
Ja w tym czasie poszukam i podam Ci sterowniki do płyty. Odłącz nagrywarkę. Jak zaktualizujemy system i sterowniki, wtedy podepniesz.
[quote]Czy przypadkiem SerialATA to nie jest właśnie SATA?[/quote]
sorki, wszystko się zgadza, tylko nie na tej wersji XP. W tej chwili system jest ślepy jak kret :D.

pozdro

kolo99
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie ściągam tego SP3. Zobaczymy co to będzie. I tak mnie czeka reinstalacja systemu, ale bez napędu nie dam rady. Musze rozgrywać wszystko na płyty i wgrać wszystko od nowa. Na tym systemie jadę ponad 1,5roku

Cięgle mnie nurtuje jak ustawić to Master i Slave dla dysku i napędu<myśli> Wbijałem w BIOS-a ale nie da sie nic ustawić, tylko wize te urządzenia na poszczególnych kanałach. Ale nie da się przyporządkować pod master i slave.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Na tym systemie jadę ponad 1,5roku [/quote]

gdzie Ty się chłopie uchowałeś? Rany boskie :D
Aż dziw bierze że ten XP w ogóle chodzi.

[quote]Właśnie ściągam tego SP3. Zobaczymy co to będzie.[/quote]
A co ma być - sćiągnij uruchom plik i czekaj na koniec instalacji. Potem zajmiemy się sterownikami do płyty głównej. Tu masz wszystko od MSI[b] [url="http://www.msi-polska.pl/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1244#"]KLIK[/url][/b]
Zainstaluj[b] koniecznie[/b] [b]NVIDIA nForce 520/560 (MCP65) System Drivers[/b]

A na samym końcu nagrywarka. OK?

kolo99
komentarz
komentarz

właśnie ten sp3 coś nie chula...ale to dziwne bo wcześniejsza nagrywarka lite-on śmigała aż miło, bez sp...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]właśnie ten sp3 coś nie chula..[/quote]

co to znaczy? nie możesz zainstalować? Pokazuje jakieś błedy? Konkrety
Odłączyłeś nagrywarke od płyty głownej przed instalacją SP3? Bo inaczej będa konflikty.

kolo99
komentarz
komentarz

podana lokalizacja i nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Nie wiem ocb

Gość
komentarz
komentarz

[quote]podana lokalizacja i nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.[/quote]
najprwadopodobniej instalka jest źle pobrana - wadliwa.
Jakiej używasz przeglądarki? Dokładnie - wersja
Jaki masz antywirus na kompie? Spróbuj wyłaczyć osłony na czas instalacji. Jaka jest ilość wolnego miejsca na partycji systemowej? Jak jest za malo nalezy zwolnic miejsce to potęzna paczka jest po rozpakowaniu.
Pobieraj jeszcze raz instalke.

kolo99
komentarz
komentarz

wg mnie trochę za bardzo się zagalopowaliśmy. Problem leży gdzieś bliżej, a nie aż w SP czy innych programach. Po prostu, podpiąłem nagrywarkę, w BIOS-ie pojawia się, lecz Windows jej nie wykrywa. Gdy próbuję np. wejść w dysk F to komputer automatycznie zawiesza się. Wg menedżera urządzeń wszytko jest prawidowo, więc nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jest jakas różnica pod który slot na płycie głównej podepnę nagrywarkę np. czy pod 2 lub pod 3??

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Po prostu, podpiąłem nagrywarkę, w BIOS-ie pojawia się, lecz Windows jej nie wykrywa. [/quote]

Nigdzie się nie zagalopowaliśmy. Nie zainstalujesz tej nagrywarki bez SP3 i aktualizacji sterowników chipsetu.
Jestem w stanie Ci pomóc, ale potrzebuje informacji. Ile masz wolnego miejsca na dysku C? Pobierz instalke [b]SP3.exe[/b] jeszce raz.
A tak na marginesie ten Windows jest legalny?
W tej chwili rozmowa zaczyna być taka: ja mówie swoje a Ty swoje.

[quote]Jest jakas różnica pod który slot na płycie głównej podepnę nagrywarkę np. czy pod 2 lub pod 3?? [/quote]
Nie ma.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.