x-kom hosting

Problem z kostkami RAM

unsoldtalent
utworzono
utworzono

Mam taki spory problem otóż:
Posiadam dwie kostki RAM 2x 512mb., przy podłączonych obydwóch po kilkunastu minutach komputer "zdycha" tzn. wyłącza się, lub restartuje - właśnie w tym problem. Na jednej działa wszystko okej, gdy jest sama podłączona, druga tak samo. Moim zdaniem one się gryzą lub coś może być z "wejściówkami" czy też może problem z płytą główną. Sam już nie wiem - więc zwracam się do was :).

Zapomniałbym:

To co jest napisane na kostkach RAM :

1. GOODRAM
GR400D64L3/512
DDR512MB PC3200DIMM
2. Kingston
9905193-0.15.A00
1618187-1839116
a obok jeszcze napisane - KVR400X64C3A/512.

Nie wiem czy coś te w/w informacje coś dadzą, ale wrzucam na wszelki wypadek :)

z góry dziękuję,

Sebastian.

lolol1911
komentarz
komentarz

Wsadź je w trybie dual channel, czyli do magistral w tym samym kolorze. Możesz jeszcze sprawdzić, czy któraś z kości nie jest wadliwa. Wyjmij jedną z kości i niech komputer pochodzi na niej z godzinę, w tym czasie pograj coś, daj coś do "roboty" pamięci ram. Następnie zrób tak też z drugą pamięcią.

Następnie każdą kość przetestuj programem Memtest (każdą kość testuj osobno w komputerze by wykazać ewentualne uszkodzenie pamięci) :

http://www.programosy.pl/program,memtest.html

Na dodatek możesz też przeczyścić pędzelkiem magistrale RAM, może jest zakurzona.

Podaj jaką masz płytę główną.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.