x-kom hosting

Problem z Pamięcią RAM?

johny230193
utworzono
utworzono

Dokupiłem sobie 512 RAM DDR (obecnie posiadam 1GB) i po zamontowaniu go w komputerze zdarzają się resety komputera i dość częste awarie Firefoxa. Przed montowaniem owej pamięci tego problemu nie było.

Czy jest to wina tego RAM'u?
Czy po zamontowaniu tej pamięci powinienem coś zmienić w BIOS'ie? (we właściwościach Mojego komputera wszystko wykrywa dobrze 1 GB RAM), jeżeli tak to proszę o pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Przetestuj pamięć programem memtest.

johny230193
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' timestamp='1296735227' post='1189907']
Przetestuj pamięć programem memtest.
[/quote]

testowałem właśnie tym programem. Doszło do ponad 150% i gdy otworzyłem przeglądarkę to zaczęły wyskakiwać błędy.
Do ilu musi dojść %?

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='NitroSpect' date='03 luty 2011 - 15:59' timestamp='1296745284' post='1190037']
testowałem właśnie tym programem.
[/quote]
Wykazał błędy? Wystarczy, że w polu pass będzie 1 (czyli cały cykl - 8 testów)

johny230193
komentarz
komentarz

Wyskakują błędy dopiero jak coś włączę np, przeglądarkę.

Gość
komentarz
komentarz

Jaka płyta główna i zasilacz (marka i model)?

johny230193
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' timestamp='1296753909' post='1190145']
Jaka płyta główna i zasilacz (marka i model)?
[/quote]

Nazwa płyty głównej ASRock K7S8X v3 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Zasilacz Megabajt MGB-350ATXP4
Jak widać sprzęt stary;/

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='NitroSpect' date='03 luty 2011 - 19:57' timestamp='1296759573' post='1190237']
Zasilacz Megabajt MGB-350ATXP4
[/quote]
Zasilacz to szrot i może powodować ciągłe zwiechy i restarty kompa, poczytaj: http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/ i wymień go jak najszybciej.

  • Dobra wypowiedź 1
johny230193
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz rację szrot, ale przed zamontowaniem RAM'u resety się nie zdarzały. Więc nie sądzę, że to wina zasilacza, aczkolwiek nie wykluczam tego.

Gość
komentarz
komentarz

Czyściłeś styki pamięci? Poza tym pamięć także pobiera jakiś prąd i może akurat dla tego zasilacza to wartość graniczna.

johny230193
komentarz
komentarz

Całkiem możliwe, nowego zasilacze nie opłaca mi się kupować. Poczekam trochę i kupię nowego kompa:D
A mam pytanko, czy po zamontowaniu drugiej kości RAM'u trzeba coś zmieniać w BIOS'ie?

Gość
komentarz
komentarz

Nic nie trzeba zmieniać, ona ma po prostu działać. Sprawdź jeszcze kondensatory na płycie głównej czy nie są wypaczone. Szczególnie w sekcji zasilania płyty nad procesorem i przy slotach pamięci jak i przy slocie PCI-E/AGP.

johny230193
komentarz
komentarz

Ok dzięki za pomoc :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.