x-kom hosting

Nie widać połowy ram

oleandro
utworzono
utworzono

Witam
Mam 512 mega ramu ddr2, 533mhz goodram. Postanowiłem dokupić 1 giga Kingston, dokładam druga kość i zonk... System widzi nie 1 giga, ale 512 mega. Dlaczego tak sie dzieje?

Na innym kompie z płyta acer i tez widzi tylko połowę pamieci.

Procesor celeron 3.2 ghz
płyta MSI pm8pm SOCK. 775

dodatkowo zastanawia mnie fakt ze pamieć ma niesymetryczna liczbe banków mianowicie 9 Jest to Kingston KVR
Kit of 2, KVR533D2E4k2?1G
[attachment=14594:Zdjęcie0826.jpg]

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='oleandro' date='02 luty 2011 - 21:13' timestamp='1296677733' post='1189543']
Kit of 2
[/quote]
Wiesz, o czym to świadczy? Że jeżeli tą pamięć kupiłeś jako 1Gb, to zostałeś zrobiony w konia! Jest to tylko 512Mb z całego 1Gb sprzedawanego jako para dwóch pamięci pracujących razem w dualu! Cały pakiet czyli "Kit" zawierał dwie kości i miał łączną pojemność 1Gb. http://www.ceneo.pl/67120s

oleandro
komentarz
komentarz

No tak Na aukcji nie było tego widać na zdjęciu. Bede sie domagal wymiany albo zwrotu kasy
Dziekuje za szybką odpowiedz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.