x-kom hosting

Zakup Ramu

Pytania  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy będzie działać pamięć Ram ??

  2. 2. Czy opłaca się ją kupywać ??



96Pietrov
utworzono
utworzono

Witam ! Chciałbym się do was zwrócić o radę . Trochę wyczytałem na tym forum i innym jaką dokładnie kartę mam kupić .
Chcę zakupić 2x1gb lub 1x2gb DDR 400 / 333 / 266 MHz . Wyczytałem to z moich informacji o kompie oraz kolega trochę mi podpowiedział .
Już miałem jechać do sklepu i kupować , ale dowiedziałem się , żę Windows XP odczytuje tylko 512 mb ramu i gdy się więcej dołoży to nie odczyta .
Trochę mnie to zniechęciło . Tak w ogóle ram chce kupić aby mi pewna gra się nie zacinała , gdy wrzucę jakieś pliki do niej . Jeśli dużo wgram wyskakuje mi właśnie , że brakuje pamięci wirtualnej . Stąd właśnie moja decyzja o kupnie . Czy powinno się mniej zacinać gdy dorzucę ram ?? Czy będzie działać wogóle kość ?? Zwracam się z tymi pytaniami do was . Z góry dziękuje .

Moje parametry komputera :

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional


Typ procesora AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NS (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer
Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)


Karta wideo RADEON 9550 Secondary (128 MB)
Akcelerator 3D ATI Radeon 9550 (RV350)

Parametry gry w jaką chce grać :

system operacyjny Windows XP lub Vista
procesor 2,4 GHz Intel Pentium 4 lub odpowiednik
512 MB RAM (1GB dla Windows Vista)
karta graficzna 128 MB GeForce 4 (wersja MX nie obsługiwana) lub lepsza, ATI Radeon 8500 lub lepszy
karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9
DirectX 9.0

amcio
komentarz
komentarz

Tak, będzie działać ale czy nie zacinając się to nie wiem. Masz tam procek do wymiany bo słaby jest. 2 gb ramu kosztuje koło 200 zł. Nie widze sensu inwestować w takie drogie ramy proponowałbym ci wylicytować jakiś zestawik (płyta + proc + ram drr3) albo poprostu troche dozbierać i kupić ( ja kupiłem za 300 zł zestaw :) )

96Pietrov
komentarz
komentarz

Dzięki kolego , jeśli znajdę jakiś zestaw za obiecującą cenę to zdecyduję się na zestaw . Jeśli nie to pozostanę przy ramie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.