x-kom hosting

dd2 i dd3

Gość
utworzono
utworzono

siema mam pytanie czy cos sie stanie jezeli mam w kompie 2gb ddr2 czy mozna je mieszac z ddr3 chce kupic 2 gb pamieci:D

bigdog_222
komentarz
komentarz

Nie można ich mieszać. Do DDR3 potrzebna jest inna płyta z wejściem DDR3/

Gość
komentarz
komentarz

W tym samym czasie mogą działać tylko pamięci jednego rodzaju. Nawet jeżeli masz płytę, która posiada sloty DDR2 i DDR3, to i tak możesz do niej włożyć albo jedne albo drugie pamięci. Włożenie pamięci DDR2 i DDR3 jednocześnie może uszkodzić płytę główną, a najlepszym wypadku będzie widziany tylko jeden ich rodzaj. Poza tym pamięci DDR2 nie pasują do slotów DDR3 (ani DDR) i odwrotnie.

Gość
komentarz
komentarz

aha ok

Morango
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' timestamp='1296492045' post='1187341']
Poza tym pamięci DDR2 nie pasują do slotów DDR3 (ani DDR) i odwrotnie.
[/quote]
To da się zrobić :E

Co Do tematu jak poprzednicy - nie da rady

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Morango' date='01 luty 2011 - 22:38' timestamp='1296596407' post='1188730']
To da się zrobić :E
[/quote]
Napisz jak? Wytniesz rowek w miejscu pinów pamięci i zmniejszysz napięcie ich zasilania na płycie, która minimum ma 1,8V na DDR2 (przy potrzebnym 1,5v)? Czekam na porady.

Morango
komentarz
komentarz

oj jejku ... Tak da się wytnij nożem i podepnij .. to miało służyć jako odpowiedź typu - idź to wujka "mietka" on ci wszystko zrobi ..

Zresztą trzeba było napisać co napisałem dalej - co daje dużo do myślenia ..

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Morango' date='02 luty 2011 - 13:02' timestamp='1296648294' post='1189050']
oj jejku ... Tak da się wytnij nożem i podepnij .. to miało służyć jako odpowiedź typu - idź to wujka "mietka" on ci wszystko zrobi ..
[/quote]
Następnym razem nie pisz takich tekstów, bo ktoś może to zrozumieć inaczej niż to chciałeś napisać i wsadzi pamięci DDR3 do slotu DDR2. Widziałem podobne przypadki i spalone płyty oraz pamięci przez źle włożone RAMy. Twoja wypowiedź nie była jednoznaczna i proszę tą formą zachować dla siebie.

Morango
komentarz
komentarz

[quote name='Morango' timestamp='1296596407' post='1188730']
To da się zrobić :E

[b]Co Do tematu jak poprzednicy - nie da rady[/b]
[/quote]

Gość
komentarz
komentarz

a firmy rozne mozna mieszac w dd2

Gość
komentarz
komentarz

Tak, chociaż jeżeli pamięci będą pracować w trybie dual, to powinny mieć identyczne parametry.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.