x-kom hosting

Pomysł Związany Z Regulaminem!

Czy uważasz, że to dobry pomysł?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uwa?asz, ?e to dobry pomys??

    • Tak
      3
    • Nie
      5


kwachu1992
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!

Ostatnio wpadłem na dobry (według mnie) pomysł.

Chodziłoby mi o to, by zrobić przy rejestracji taki test.

Test polegałby na tym, by przygotować kilkanaście pytań związanych z regulaminem i dopóki user który chce się zarejestrować nie przeczyta regulaminu to po prostu nie będzie w stanie odpowiedziec na te pytania i się nie będzie mógł zarejestrować.

Przeglądając kiedyś fora internetowe natknąłem się się na taki test przy rejestracji, było bodajże 10 pytań (np. za co bana itd.) i gdy się chociaż na jedno odpowiedziało źle to wyskakiwał nowy zestaw pytań i po prostu zmuszało to do przeczytania regulaminu.

Myślę, że jest to dobry pomysł gdyż wszyscy którzy chcą się zarejestrować na forum będą zmuszeni przeczytać regulamin by zarejestrować się, tym samym będzie mniej warnów leciało za dublowanie tematów bo po prostu niektórzy nie wiedzą, że tak nie wolno, niektórzy też nie wiedzą, że ściąganie gier z Internetu jest nielegalne (sam nie wiedziałem 2-3 lata temu) i przestaną się pytać o cracki.

Niektórzy mogą powiedzieć, że to będzie odstraszało. OK. ale gdy user będzie miał problem ze sprzętem to po prostu będzie musiał się zarejestrować a dodatkowo pozna regulamin bo nie oszukujmy się, prawie nikt tego regulaminu teraz nie czyta! A nie trzeba nam chyba takich userów którzy nie przestrzegają regulaminu i sieją zamęt na forum. Nie zapominajmy, że jesteśmy jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym forum komputerowym w sieci).

Zapraszam do wypowiadania się!

Fafu
komentarz
komentarz

Ja powiem tak: tutaj muszą wypełnić jakiś głupi test a szybko potrzebują odpowiedzi - pójdą gdzie indziej.

mikrus
komentarz
komentarz

Ja wszystko rozumiem. Na pewno będzie to weryfikowało informacje na temat regulaminu. Ale postawmy się w sytuacji człowieka który potrzebuje pomocy i szlag to trafia z kompem. To karz mu się teraz uczyć regulaminu :P albo szczegółowo go czytać.

Myślę że i tak to nie rozwiąże problemów z bałaganem (ludzka rzecz :P)

Nie jestem przeciwko temu pomysłowi, uważam że jest dobry ale mam ale.... ;P

mat159
komentarz
komentarz

Pomysl mozna udoskonalic, wprowadzajac np. okres probny dla nowozarejestrowanego, w ktorym moze pisac posty i tematy, natomiast jesli w tym okresie popelni jakies wykroczenie wtedy aby pozostac na forum musialby rozwiazac taki test.

Mozna tez zrobic bardziej rygorystcznie: po okresie probnym kazdy zarejstrowany musialby zdac "egzamin", aby stac sie pelnoprawnym uzytkownikiem.

naekana
komentarz
komentarz

Dobry pomysł. Wielu userów zostaje z nami, mimo że są pouczani, edytowani, karani warnami. Na forum pc mamy bardzo wiele przykładów pozytywnych efektów "resocjalizacji". Skoro więc nie odstrasza dyscyplina, tym bardziej nie powinna odstraszyć dodatkowa selekcja przy rejestracji. Popieram.

Fafu
komentarz
komentarz

to może najlepiej forum tylko dla wybrańców? bez sensu.

Gość
komentarz
komentarz

Uważam, że jest to bez sensu. Nawet jak ktoś go przeczyta i odpowie na pytania, to przecież każdy z nas wie. że regulaminy są po to aby je łamać. Taki test będzie tylko odstraszał userów. Od pilnowania porządku na forum są moderatorzy i admini. To od nich zależy jak będzie na forum.

GoBi
komentarz
komentarz

Z jednej strony było by to dobre a z drugiej nie :/ jesli user ma zamiar złamac regulamin to i tak to zrobi nawet jesli bedzie znał czy nie znał regulaminu... Przeważnie na wszystkich forach regulaminy są bardzo podobne i różnią sie paroma punktami pewnie.... Więc chyba wiadomo że:

- nie mozna spamować

- nie mozna off-topować

- nie można bluźnić

- obrażać innych itd.

Mozna wymieniać tego mnóstwo.... są różni ludzie ( userzy ) i nic na to się nie poradzi - niestety.

kwachu1992
komentarz
komentarz

no ok jak chcecie, ja tylko podsunalem pomysl.

tazman
komentarz
komentarz

przyłączam się do reszt i stwierdzam że pomysł się nie sprawdzi, nie wtedy kiedy liczy się czas i każdy chce jak najszybciej uzyskać odpowiedź a nie bawić się w testy

naekana
komentarz
komentarz

A mi się jednak wydaję, że każdy pomysł, który chociaż trochę zwróci uwagę userów na "regulamin" jest dobry. Po postach/tematach nowych użytkowników wyraźnie widać, że nikt tego nie czyta. Jeśli koncepcja z testami przy rejestracji wydaje sie Wam nie trafiona, warto pomyśleć o tym, jak "zaznaczyć" regulamin, by był on bardziej widoczny.

mat159
komentarz
komentarz

A moze takie banery w kazdym temacie, z krotkim "przeslaniem" z regulaminu, typu "Nie spamuj!", "Piractwu mowimy nie!" itp... I wyswietlalyby sie losowo na kazdej stronie z tematem, np przy szybkiej odpowiedzi... W koncu w reklamach czasami dziala :lol:

mikrus
komentarz
komentarz

a może po warnie 1 lub 2 lekki blok konta i dopiero test żeby odblokować??

Kurzun
komentarz
komentarz

Jak na moje to pomysł nieciekawy. Jak pisał fafu jeśli ktoś potrzebuje szybko odpowiedzi to pójdzie gdzie indziej. Ja jestem na nie.

bizon11
komentarz
komentarz

Moim zdaniem jest to trochę rygorystyczne i się nie sprawdzi.

Przypuszczam że 99% użytkowników olała by to i poszła gdzieś indziej w końcu mamy wiele innych for dyskusyjnych ;]

Po za tym spójrzmy na przykład użytkownika PoPek i Fafu - przypuszczam że nie wypełnili by tego testu z lenistwa ;]

Z początku nie umieli się zachowywać na forum a teraz prezentują jakiś poziom ;] Szczególnie ten 2 ;]

Ale są osoby których zmienić się nie da....

Krótko mówiąc wprowadzając to zamykamy się jakby na nowych użytkowników ;]

Po za tym sprawa technicznie nie jest taka łatwa ;]

kwachu1992
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, spoko temat do zamkniecia.

Edytowane przez bizon11
Jak autor chce tak czynie ;] - czyli zamykam
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.