x-kom hosting

Problem Z Płytą Główną Msi K7n2 Delta2.

jacek84
utworzono
utworzono

Do końca sam nie wiem co odpowiada za mój problem, ale wydaje mi się, że jest to płyta główna. Posiadam płytę główną MSI K7N2 Delta2, procesor AMD Sempron 2200(1,5 GHz), pamięć DDR 1GB (400MHz),2xHDD,GeForce4 MX440, CD-ROM, FDD i kartę TV (FlyVideo98).

Otóż :

1) komputer nie za każdym razem chce się włączyć. Po naciśnięciu POWER wiatraczki, dyski się włączają, jednak komputer stoi, nie uruchamia nawet testu pamięci, nic. Po kilku próbach (5 do 10) komputer startuje i się normalnie włącza. Na pewno nie jest to wina zasilacza. Wcześniej miałem zasilacz 350 W, wymianiłem go na 500W. I efekt jest ten sam. Póżniej sprawdzałem zasilacze na innych komputerach. Działały

2) Procesor powinien pracować z częstotliwością 1,5 GHz jednak pracuje z 0,9GHz. Pokazuje to i BIOS i Windows. Próba zmiany w BIOSie nic nie daje. Po zapisaniu ustalień (domyślnych) komputer nie chce się podnieść.

3) Nie działa przycisk RESET, przynajmniej działa inaczej niż bym chciał. Po jego naciśnięciu komputer się wyłącza, jednak nie chce się podnieść.

W komputerze nie ma żadnych nowych części, nie bawiłem się w jego podkręcanie. Do tej pory nie sprawiał problemów. Z góry wielkie dzięki za każdą sugestie :)

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź kondensatory na płycie głównej, czy nie są wypaczone.

jacek84
komentarz
komentarz

Zauważyłem dodatkowy mankament. Na komputerze czas płynie wolniej. Około 15 minut na tydzień. Napięcie na bateri jest w normie

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś przy wyjętej baterii? Zegarki na płycie głównej bardzo często chodzą nie dokładnie, ale nie ma to żadnego znaczenia jeżeli chodzi o pracę kompa.

jacek84
komentarz
komentarz

Kondensatory wyglądają jak nowe. A co do czasu to zaczeły się z nim problemy gdy komputer zaczoł szwankować, więc wydaje mi się ze jakoś musi się to łączyc. Owszem zegry na płycie nie są super dokładne, ale nie aż o tyle.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.