x-kom hosting

''Brak zycia'' po zmianie dysku i zainstalowaniu XP PRO

Stavros
utworzono
utworzono

Witam jestem nowy na tym forum.
Przegladajac wiele tematow, nie znalazlem niczego co mogloby mi pomuc.
Doszedlem do wniosku ze moj problem jest bardzo zlozony i indywidualny.

Laptop Acer Aspire 5920 Vista 250GB


Od mowosci mialem problemy z komputerem, niestety po zgloszeniu na gwarancje dowiedzialem sie ze to byl laptop tzw. wystawowy i byl juz u nich rok wczesniej, takze jest po gwarancji.
problemem bylo zawieszanie sie, przechodzenie w niebieski ekran z jakimis komendami.
Denerwowalo mnie to samowylaczenie wiec kilka krotnie robilem Back Up.
Ktoregos razu zformatowalem dysk wyciagajac go i podlaczajac do PC.
Ponownie z plyt back upowych odzyskalem Viste.
Zacinanie systemu nasilalo sie i zaczol wyskakiwac mismach 32.
Komputer potrzebny mi do stabilnej pracy przy diagnostuce samochodowej, wiec uznalem ze zmienie dysk i postawie kompatybilny z interfejsem XP.


Tak wiec wywalilem 250gp sata.
Zakupilem 80gb sata.
Xp profesional z SP2.



Niestety nie moglem zainstalowac systemu.
Komputer nie wykrywal dysku.
Troszke pogrzebalem w biosie(taki niebieski chyba bios, ale pamietam kiedys mielem czarnobialy ekran biosa ala DOS).
Zmienilem jedna opcje odbosnie dyski sata (sa tylko 2 opcje, ale nie pamietam nazw).
Pomoglo, udalo sie zainstalowac system.
Nastepnie pobralem wszystkie streowniki z Acer Support dla tego laptopa z systemem XP.


Ucieszylem sie ze wygralem no i zonk...

Wlaczam i okazalo sie ze wszystko jest bez dobraj rozdzielczosci, strony internetowe nie przeskakuja ale ''przewijaja'' sie powolnie. Zeby przemiezyc paskiem z gory na dol potrzeba okolo 30 sekund.
Po nacisnieciu off wchodzi w proces wylaczania i tak juz zostaje nawet na 2 dni dopuki nie wymusze wylaczenia guzikiem, nie restartuje sie.

Kolega poradzil zainstalowanie tune up, wiec tak zrobilem.
Nic nie dalo.

Bardzo prosze o pomoc, nie wiem co mam zrobic, jestem w miare kumaty, wiec przy ''zdalnej nawigacji'' zrobie to co poradzicie bez problemu.

Jezeli potrzebne so to zrobie filmiki pokazujacy jak dzialaja poszczegolne opcje i na czym polegaja usterki.


Dziekuje za wszelkie porady.

macin82
komentarz
komentarz

wyłączyłeś w biosie kontroler ahaci i tak czesto sie zdarza ze komp chodzi strasznie wolno, szczegulnie po instalacji driverów do grafiki.aby komp sie obudzil masz 2 opcje:
1.format,włączyć ahaci w bios instalować win xp i
a} gdy pojawi się opcja f6 z dyskietki zapodać drivery do ahaci (trzeba miec stacje dyskietek na usb-koszt 30-40zł)
b)ściągnąć driver do ahaci i programem nlite zrobić plytke z win xp z zintegrowanym driverem do ahaci.

Powodzenia:)

ps. jezeli bedziesz instalowal w7 to nie musisz tego robić bo wszystko jest w instalce

Stavros
komentarz
komentarz

Wlasnie mam wszystkie mozliwe sterowniki, AHACI rowniez, ale ten jedyny nie chce sie zainstalowac.

Teraz wlaczylem w biosie ta opcje AHACI i system sie juz nie wlacza.
Wiec rozumiem ze mam przekopiowac xp z ori plyty (przy pomocy tego Nlite) na inna plyte wraz z plikem AHACI?
Czy musze to jakos specjalnie pokonfigurowac, czy poprostu wgrac jak muzyke na plyte?
[quote name='marcin82' timestamp='1295656473' post='1177753']
wyłączyłeś w biosie kontroler ahaci i tak czesto sie zdarza ze komp chodzi strasznie wolno, szczegulnie po instalacji driverów do grafiki.aby komp sie obudzil masz 2 opcje:
1.format,włączyć ahaci w bios instalować win xp i
a} gdy pojawi się opcja f6 z dyskietki zapodać drivery do ahaci (trzeba miec stacje dyskietek na usb-koszt 30-40zł)
b)ściągnąć driver do ahaci i programem nlite zrobić plytke z win xp z zintegrowanym driverem do ahaci.

Powodzenia:)

ps. jezeli bedziesz instalowal w7 to nie musisz tego robić bo wszystko jest w instalce
[/quote]

Spoko, mam nLite, zrobilem zintegrowana wersje XP ze sterownikami(wszystkimi) ale nie chce mi wgrywac tego na plytke.
Zamowilem juz dyskietke i sprobuje zapodac to przez wywolanie F6.
Dzieki za pomoc, dam znac czy pomoglo.

A tak dla ciekawostki, bylem z tym w serwisie (mieszkam w anglii) i pan informatyk powiedzial ze uszkodzenie jest na plycie glownej;).
No i £200 sobie krzyczal za usuniecie prawie polowa ceny laptopa.
[quote name='Stavros' timestamp='1296141544' post='1183475']
Wlasnie mam wszystkie mozliwe sterowniki, AHACI rowniez, ale ten jedyny nie chce sie zainstalowac.

Teraz wlaczylem w biosie ta opcje AHACI i system sie juz nie wlacza.
Wiec rozumiem ze mam przekopiowac xp z ori plyty (przy pomocy tego Nlite) na inna plyte wraz z plikem AHACI?
Czy musze to jakos specjalnie pokonfigurowac, czy poprostu wgrac jak muzyke na plyte?
[/quote]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.