x-kom hosting

Problem Z Monitorem

Simonowicz
utworzono
utworzono

Witam!

Mam od pewnego czasu dość spory problem z moim monitorem. Monitor, którego używam to Samsung SyncMaster 957MB. Jest on monitorem typu CRT i trochę już czasu minęło od jego pierwszego podłączenia. Niedawno pojawił się problem z nim. Obraz stał się trochę ciemniejszy i w żaden sposób nie mogę go rozjaśnić, tak żeby widzieć barwy dobrze, np. w Photoshopie (ciężko mi cokolwiek zobaczyć, bo wszystko jest strasznie ciemne), a teraz w dodatku obraz sięlekko rozmazał i mam olbrzymie problemy z odzytaniem liter. Problem dotyczy na pewno monitora, ponieważ na innym, nowszym LCDku wszystko jest ok. Czy konieczna jest zmiana monitora, czy można to jakoś naprawić?

Pozdrawiam

olej3232
komentarz
komentarz

Spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami i pytałem elektroników, każdy twierdzi że nie ma sensu naprawiać!

Simonowicz
komentarz
komentarz

Czyli monitor do wymiany? Cholera, nie lubię tych LCD, ale chociaż trochę zrobi się miejsca na biurku...

Gość
komentarz
komentarz

Monitory CRT można na allegro kupić już od 140zł (19") Ten monitor, który masz teraz, najprawdopodobniej ma uszkodzony trafopowielacz albo wyschnięte kondensatory. Naprawa może kosztować do 100zł.

Z CRT polecam ten: http://www.allegro.pl/item230438211_monito...arancja_fv.html bardzo dobry monitor za rozsądną cenę.

Simonowicz
komentarz
komentarz

Nie no ta kasa nie musi być tak mała. Ale czy te monitory to inwestycja na długo? Widzę, że wszystkie są używane i także mają parę lat, nie chciałbym więc wydać forsy na rok, półtora. Zastanawiałem się nad czymś takim: 21" Dell lub takim: 21" Sony. Tym firmom co to sprzedają można ufać? Porządne monitory?

Z góry dzięki za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Dell będzie ok. Sony również.

vocativus
komentarz
komentarz

Ja polecam LG Flatron T710PH. Mam go już ponad 3 lata i sprawuje sie świetnie. Częstotliwość odświeżania przy zainstalowanych profilach kolorów z płytki dołączonej do monitora - 100Hz (1024 x 768), geometria obrazu po wyregulowaniu idealna, funkcja redukcji efektu moire'a, polskie menu. Postada 4 tryby pracy - text, photo, movie i normal. Jakość kolorów bardzo dobra. Tutaj linki do sklepów:

http://www.ceneo.pl/87822

Gość
komentarz
komentarz

Ale LG to niestety gorsza firma niż Dell i Sony. A monitor powinien być na kineskopie Trinitron.

  • 3 tygodnie później...
adamekmen
komentarz
komentarz

Nie ma potrzeby wymieniać! zdejmij obudowe monitora i znajdź trafopowielacz, to taki duży czarny element z przeważnie dwoma pkretłami z którego odchodzą przewody na kineskop i płytke kineskopu. Znajdują sie na nim dwa pokrętła (czasem są trzy) jeden będzie opisany jako focus czyli ostrość, tego nie ruszaj chyba że chcesz sobie ją podkręcić, pokręć tym drugim w prawą strone ale nie dawaj na maksa bo długo tak nie pociągnie i po sprawie. Przed regulacją ustaw jasność monitora na maxa w menu. Jeżeli masz monitor z analogową regulacją jasności to mozesz mieć uszkodzony regulator od jasności co się często zdarza.

arcix
komentarz
komentarz

Ja bym na twoim miejscu,zainwestował w nowy monitor.Szkoda czasu i nerwów na naprawe tamtego,zreszta wysłuzonego monitora.Jest wiele ofert bardzo dobrych,tanich monitorów na rynku.Bedziesz miał nowy i będziesz zadowolony.A stary za jakis czas znowu się zepsuje i znowu będziesz sie wkurzał.Moja rada-kup nowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.