x-kom hosting

Jak sprawdzić czy zasilacz jest dobry?

amcio
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie :)

Pluto
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdz czy nie jest na czarnej liście, sprawdz miernikiem czy ma odpowiednie natężenie.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Gość
komentarz
komentarz

Dobry, znaczy sprawny technicznie, czy dobry, znaczy porządnej firmy z porządnymi zabezpieczeniami i porządnym filtrowaniem napięć?

dem
komentarz
komentarz

Rozwiń swoje pytanie bo ja je odbieram jako sztuczne wyzwolenie i zmierzenie napięć miernikiem czy działa.

amcio
komentarz
komentarz

Mam stary zasilacz i nie wiem czy jest dobry o to mi chodzi :P

Gość
komentarz
komentarz

To napisz jaki to jest zasilacz (marka moc i model)

Zjawa123
komentarz
komentarz

Podłącz zasilacz do prądu i połącz drucikiem lub czymkolwiek innym przewodzącym prąd zielony i czarny (obojętnie który) przewód. Jak jest sprawny, to powinien się zakręcić wentylator.

  • Dobra wypowiedź 1
rafalluz
komentarz
komentarz

^Tylko to nie odpowie na drugi wariant: czy dobry w sensie bezpieczny, stabilny, etc. Autor postawił pytanie niejasno.

cubeaim
komentarz
komentarz

[quote name='amcio' timestamp='1295372891' post='1174446']
Mam stary zasilacz i nie wiem czy jest dobry o to mi chodzi :P
[/quote]
Czy jest Dobry, czy jest Sprawny? Czy nie jest kiepski, czy jest na chodzie?
Tyle różnych słów można zamiennie użyć - "dobry" jest uniwersalne, czyli najczęściej nieprecyzyjne.

amcio
komentarz
komentarz

Sory ziomki :P Teraz wam powiem tak:

W serwisie był wymieniany zasilacz tylko nic mi o nim nie powiedzieli. Teraz leży i chce go sprzedać. Chce sie dowiedzieć czy on wgl działa i czy można go sprzedać jako 100 % sprawny. Rozumiecie?

tracer94
komentarz
komentarz

no to podlacz kabel 24pin i 4pin od zasilania procesora i zobacz czy komputer ruszy na nim wogole :D

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='TracerKox' date='19 styczeń 2011 - 11:16' timestamp='1295432293' post='1174965']
zobacz czy komputer ruszy na nim wogole
[/quote]
O ile zasilacz nie zjara kompa. Opis jak odpalić zasilacz bez podłączenia go do płyty jest w poradnikach.

  • Dobra wypowiedź 1
amcio
komentarz
komentarz (edytowane)

Połączyłem zielony z czarnym i wszystko normalnie odpaliło :) Właśnie tego szukałem :P I jak wszystko zadziałało to znaczy że zasilacz jest 100 % sprawny tak? Bo nie chce mieć potem negatywu na allegro dlatego wole sie upewnić.

I jeszcze chciałbym sie zapytać czy mogę tak robić? Tzn że bede miał włączony zasilacz poprzez połączenie zielonego z czarnym przewodem? Może sie zasilacz zepsuć albo cos?

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='amcio' date='19 styczeń 2011 - 14:19' timestamp='1295443289' post='1175120']
I jak wszystko zadziałało to znaczy że zasilacz jest 100 % sprawny tak?
[/quote]
Nie, to znaczy, że zasilacz odpalił. Sprawny zasilacz oprócz tego, że wystartował powinien także podawać odpowiednie napięcia. A to możesz sprawdzić tylko miernikiem/multimetrem/voltomierzem. Odpalenie kompa na tym zasilaczy wcale nie będzie jednoznaczne z jego poprawnym działaniem.
[quote name='amcio' date='19 styczeń 2011 - 14:19' timestamp='1295443289' post='1175120']
Może sie zasilacz zepsuć albo cos?
[/quote]
Tak. Te zasilacze nie powinny pracować bez żadnego obciążenia, dlatego takie sprawdzenie powinno trwać chwilę, a nie kilka godzin. W przypadku niesprawnego kompa jest to tylko stwierdzenie, że zasilacz odpala bez płyty i sama niesprawność nie jest spowodowana uszkodzeniem zasilacza!

amcio
komentarz
komentarz

Masz jakiś tutorial jak sprawdzić te napięcia?

Gość
komentarz
komentarz

http://ocforum.pl/100-baza-wiedzy-overclockera/jak-sprawdzic-napiecia-miernikiem-czy-czujnik-nie-oszukuje-8809/

amcio
komentarz
komentarz

A czy do pomiaru tego potrzebny jest włączony komputer? Czy mogę znowu połączyć czarny z zielonym żeby to sprawdzić?

Gość
komentarz
komentarz

A chcesz zmierzyć napięcia w stresie czy przy pracy jałowej bez obciążenia?

amcio
komentarz
komentarz

No nie wiem :P A co ty byś zrobił jakbyś poprostu chciał ten zasilacz sprzedać na allegro i nie miał gdzie podłączyć do kompa?

Gość
komentarz
komentarz

Wystawiłbym od 1zł bez ceny minimalnej i napisał, że sprzedaję jako niesprawdzony.

  • Dobra wypowiedź 1
amcio
komentarz
komentarz

No i tak też chyba zrobie :) Dzięki za pomoc

  • 3 lata później...
Macenobi
komentarz
komentarz

Podłącz zasilacz do prądu i połącz drucikiem lub czymkolwiek innym przewodzącym prąd zielony i czarny (obojętnie który) przewód. Jak jest sprawny, to powinien się zakręcić wentylator.

podlaczamy tak na 24 pin !

  • Dobra wypowiedź 1
hixmen
komentarz
komentarz

Może dasz rady coś takiego wykombinować do sprawdzenia http://www.youtube.com/watch?v=Ev7qcFerHw8 To jest test bez większego obciążenia.

hixmen
komentarz
komentarz

Akurat założony post o temacie ,, jak sprawdzić zasilacz czy jest dobry" jest tematem który nie stracił na czasie pomimo że był założony jakiś czas temu. W tym przypadku czy autor nauczył się czy nie jak sprawdzić zasilacz może przydać się innym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.