x-kom hosting

Problem Z Pamięcią Ram

miki7326
utworzono
utworzono

Chcąc przyspieszyć mój już dość wysłużony koputer dokupiłem wczoraj pamięć ram, wcześniej miałem 128mb dokupiłem natomiast

256mb. Po włożeniu nowej pamięci pojawił się problem komp działa dobrze ale widzi tylko jedną pamięć( tą 256) a i tak nie w całości bo czyta chyba 255 i tu prośba do was jak doprowadzić do tego aby te pamięci działały razem. Posługuje się windowsem Me, może tam trzeba coś zmienić w ustawieniach, czy problem może stanowić to, że jedna pamięć jest dwustronna (256), a druga jednostronna (128), albo to, że ta stara pamięć jest szybsza ma oznaczenia PC133 a ta 256 to PC100. I jeszcze jedno która pamięć powinna byż bliżej zasilacza ta większa ale wolniejsza czy ta mniejsza ale szybsza. Mam niewielkie pojęcie o koputerach więć gdybyście mogli to pomóżcie mi.

olej3232
komentarz
komentarz

wsadź tą wolniejszą w pierwszy slot, może pomoże! :) Tylko sprawdź w instrukcji płyty, który jest pierwszy!

miki7326
komentarz
komentarz

Właśnie tylko tu pojawia się niezrozumiała dla mnie sprawa, a mianowicie sloty mają oznaczenia Dimm1, Dimm2, Dimm3 tylko, że okazało się że ta kość 128 jest wsadzona do portu trzeciego i tak na pewno było od początku mojego użytkowania komputera czyli od 6 lat, kompa kupiłem w optimusie i to oni go złożyli a nikt tam przez ten czas akurat z pamięcią ram nic nie robił, jak to w takim razie ułożyć. Czy oni coś źle zrobili. przełożyć to na porty jeden i dwa.

Przemek
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to ustawienie powinno byc takie ze w pierwszym slocie powinna byc ta 256MB a w drugim 128MB.

Trzeci pusty.

Sprawdz tak.

olej3232
komentarz
komentarz

Dokładnie! Najpierw wolniejsza pamięć, czyli 256MB później ta szybsza czyli 128MB i powinno wszystko działać!

Gość
komentarz
komentarz

Jaka to płyta główna? Na jakim chipsecie? Jeżeli jest to Intel 440BX i kupiłeś pamięć nie do BX'owych płyt, to będzie ona wykrywana tylko jako 128MB i nic z tym nie zrobisz.

miki7326
komentarz
komentarz

Mam taką płytę MSI MS-6309 Lite(MS-6309LE v2.0)/MS 6309 v2.x

Poprzekładałem te pamięci tak jak pisaliście ale to nic nie dało, teraz pogrzebałem w kompie i okazało się, że ta prędkość 256 pochodzi z dwóch slotów z każdego po 128mb czyli nie czyta mi połowy prędkości szybszej pamięci. Czy da się z tym cos zrobić?

Może trzeba coś zmienić w Biosie albo w Windowsie. Ewentualnie napiszcie czy zdarzyła mi się sytuacja o której pisał Puciek w poście wcześniej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.