x-kom hosting

Podłączenie 3x1GB

Morango
utworzono
utworzono

Witam , otóż problem polega na tym że nie chcą mi działać kostki 3x1GB . Otóż gdy zamawiałem zestaw w sklepie były podpięte 3 i wszystko działało . Przy kupieniu kupowałem zestaw 2x1GB + 1GB (trochę się od siebie różnią , taktowanie te same jednak nie wiem jak poziom L i timingi) ale tak jak pisałem działało na samym początku . Jakoż że triple to triple a dual to dual (do procesora Athlona lepszy dual) postanowiłem odpiąć wszystkie i podpiąć te 2x1GB gdyż nie było wtedy takich wymagać względem gier . Jakoż że teraz gry wymagają trochę ramu przyszła mi myśl o podpięciu tego dodatkowego 1GB . Niestety nie działa . Jeżeli podepnę wszystkie 3 bioss piszczy , jeżeli podepnę 1 z tego zestawu 2x1 i 1 normalna czasami działa a czasami nie . Problem mam też taki że jak np działa mi normalnie, odepnę i podłącze inna to nie działa jednak jeżeli znowu włożę tak jak było wcześniej (i działało) to też nie działa . Raz po prostu załapie raz nie , dzisiaj udało mi się podpiąć 3 wszystko ładnie było typowe "piknięcie" BIOS'u ale niestety dalej nie rusza i zacina się na początku (tak gdzie mamy wybór wejścia do biosu) . Dodam że prawdopodobnie sklep podpinał na przemian czyli najpierw 1 z zestawu 2x1 potem tą 1 i na końcu tą 2 . Otóż ręce się załamują . Z góry dziękuje za każde odpowiedzi . Ramy są firmy GoodRam , procesor kręcony (w tym momencie 3,5) ale obniżone mnożniki w pamięciach ..

Płyta główna to Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2

Czy to coś da żeby obniżyć procesor to normalnego taktowania , podpiąć ram i dopiero kręcić ??

Problem zneutralizowany / wystarczyło podpiąć bez kręcenie procesora a potem podkręcić ..

krzysiu
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko jasne, odpioles ta jedna kosc i bawiles sie OC potem podpioles :] tak sie nie robi ,reset biosu
podepnij wszystkie kosci i wtedy zobacz jak daleko dasz rade z OC.

PS: sorry, nie zauwazylem ze juz sobie dales rade, gratulacje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.