x-kom hosting

OCZ Reaper 1066 vs GOODRAM 800

Caicek0
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć!
W kompie mam Ocze 2x2GB DDR2 1066 Reaper i chciałem się zapytać czy będzie wielka różnica jeśli zamienie je na GOODRAM 800 oczywiście 2x2GB??
p.s. Komputer jest dość dobry jednakże nie gram w gry jedynie net, filmy, czasami GTAIV, a jednak mógłbym zaoszczędzić około 150zł (mam jedną kość goodramów ;) )

spec
płyta Asus P5QL
proc Q9400
grafa GT240
Win 7

Morango
komentarz
komentarz

Te OCZ'e na pewno lepsze na OC (lepsze radiatory) , różnica jako taka nie będzie jednak tak jak powiedziałem przyjdzie czas na podkręcanie - GoodRam'y mogą nie wystarczyć .. Napisz jeszcze jakie L one mają (np L4/L3 itp)

  • Dobra wypowiedź 1
Caicek0
komentarz
komentarz

Goody mają L6

Morango
komentarz
komentarz

A czy te które masz i zamierzasz kupić mają to samo L i taktowanie ?? Wiesz chyba co się dzieje jeżeli podepniesz o niższym taktowaniu bądź innym L :E jeżeli nie będziesz kręcił to sprzedawaj OCZ'e i kupuj GoodRam'y różnicy tak jak mówiłem nie poczujesz

  • Dobra wypowiedź 1
Caicek0
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam pojęcia co sie dzieje jak podepne inne L lub inne taktowanie (wiedziałem tylko ze taktowan nie mozna mieszac ale nie wiem dlaczego)
Treaz mam godramy tak jak w podpisie 2gb i 1gb bo pisze z kompa z ktorego będę brał ową kość 2GB... dokupie 2 aby dzialaly w D-Ch.

Morango
komentarz
komentarz

Chodzi o to że jeżeli będziesz chciał kręcić procesor i będziesz miał "mieszankę" ram to mogą być problemy .. Polega to na tym że jeżeli kręcisz ram zwiększa się poziom L , jeżeli 1 ma np L4 a 2 L5 i mają to samo taktowanie 800MHz to przy kręceniu powiedzmy do 900+ te z L5 mogą mieć problem gdyż L6 jest już opcją maksymalną a pamiątki L5 mają zapas .. tym bardziej jeżeli chcesz zrobić 2x1GB + 2GB ;] wtedy mamy typowy Triple Chanel (nie każda płyta obsługuje) i tak technologia najlepiej wykorzystywana jest przez procesory i7 . Najlepszym wyjściem jest 2x2 albo 4x1 jednak to 2 zajmie wszystkie sloty (o ile ich masz 4 :E);]

Dodam tylko ze GoodRamy przez słabe radiatory (lub ich brak) nie nadają się do kręcenia ;]

  • Dobra wypowiedź 1
Caicek0
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiem, wiem mi OC nie potrzebny, bo i po co jak ja tylko po necie chodzę, tego coś podkręcałem bo to słabiak ale AMD się cieńko kręcą, co do samych ramów to innej opcji niż 2x 2GB pisałem - nie widzę, o triple chanelu nie ma nawet mowy bo to lipa :P A płytka ma 4 sloty - Asus P5QL-E nie jest taka najgorsza ;) do kompa z oczami będę miał dopiero dostęp za tydzien bo niedawno go kupiłem i nie mam w tym mieszkaniu, jeszcze zobacze jak to będzie ogolnie kupiłem bo ten z którego pisze strasznie sie wiesza, przy właśnie chodzeniu po stronach, gg lub wejściu w maila potrafi się zawiesić na około minute, robilem format, test pamięci, dysku i nic, chyba PSU nie wydala.
Dzieki za odpowiedzi ;)

Morango
komentarz
komentarz

[quote name='Caicek0' timestamp='1294783446' post='1168604']
ale AMD się cieńko kręcą,
[/quote]

Skądże takie przekonanie ?>? Np Phenomy są o wiele wygodniejsze , łatwiejsze do podkręcenia i wyciągają bardzo dobre wyniki ..

[quote name='Caicek0' timestamp='1294783446' post='1168604']
o triple chanelu nie ma nawet mowy bo to lipa :P
[/quote]

lipa nie lipa , technologia triple chanel przydatna jest jak pisałem do procesorów i7 a tego rodzaju procesory nie są "lipy" więc coś w tym musi być ;]

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.