x-kom hosting

Monitor szaleje ...

Wojtyniak
utworzono
utworzono

Włączyło mi sie na monitorze okno do ustawiania jasności , za nic nie można tego wyłączyć. Jak się już wyłączyło to menu w monitorze zaczęło szaleć , po resecie kompa dalej jest okno do jasności i nie można wyłączyć ... co zrobić ?

i odłączenie monitora od zasilacza też nic nie dało , przez godzinne było ok ale później znowu jest to gówno.

antos
komentarz
komentarz

Żadnym softem tego nie załatwisz. Pewnie poszedł microswitch odpowiedzialny za ustawianie jasności w monitorze i sam zwiera się, przy normalnej pracy. Jak wiesz jak i masz czym to go sobie wymień, jak nie to niestety, ale będziesz musiał zanieść go do serwisu.

Wojtyniak
komentarz
komentarz

Da się to sprawdzić czy coś poszło ? samemu ? i jak ?



Jak zaniosę do serwisu to drogo mnie to wyniesie ? i co oni tam zrobią ?

antos
komentarz
komentarz

Potrzebowałbyś miernik z funkcją badania ciągłości obwodu i wtedy po prostu przemierzyć te przyciski, ale to trzeba mieć miernik (co nie jest trudne) i umieć to sprawdzić. Do tego dochodzi jeszcze kwestia czy gdzieś się na tej płytce małe zwarcie nie zrobiło lub czy któryś z elementów nie zaczął robić zwarcia. Jest to właściwie niemożliwe do sprawdzenia jeżeli nie ma się wiedzy i umiejętności.
Jeżeli oddasz go do serwisu to całkiem możliwe, że wymienią oni ten microswitch lub jeżeli jest gdzieś zwarcie to je zlikwidują. Myślę, że koszt zmieści się w 100 złotych.

Wojtyniak
komentarz
komentarz

Byłem w serwisie i u nich działał normalnie , czyli problem w komputerze , przeinstalowałem stery karty graficznej ale tez nie podziałało.

antos
komentarz
komentarz

To była złośliwość rzeczy martwych. Po prostu monitor chciał się przejechać lub przewietrzyć.
Nie jest to raczej na pewno wina komputera.

Wojtyniak
komentarz
komentarz

Czyli co mam zrobić ? jak w serwisie mówią że z nim wszystko dobrze ...

antos
komentarz
komentarz

Dla pewności zrób skan antywirusem, ale nie pamiętam żeby był jakikolwiek soft który potrafiłby otwierać Menu OSD i sterować parametrami z komputera. Po prostu takiego softu nie ma.
Chyba, że tobie się nie otwiera menu monitora, ale jakies softwarowe sterowanie? Najlepiej zrób zdjęcie ego czegoś co Ci wyskakuje, bo nie chciałbym Cię wprowadzać dalej w ewentualny błąd.

Wojtyniak
komentarz
komentarz

Attention , takie cos co wyrownuje obraz.

antos
komentarz
komentarz

Teraz to dopiero nie rozumiem. Bardzo bym jednak prosił jesli jest to możliwe o zdjęcie tego co Ci wyskakuje na ekranie lub dokładny opis. W jakich okolicznościach i czy jest to te same okienko, które wyskakuje po naciśnięciu na monitorze przycisku menu.

Wojtyniak
komentarz
komentarz

taki http://mposwiatowska.republika.pl/obrazki/prostokat1.GIF prostokąt
na górze pisze BRIGHTNESS niżej jest pasek i po lewej liczba . Od 0 do 100. I najczęściej spada mi na zero.

Albo okienko takie podobne tylko że ATTENTION , i cos pisze na dole teraz ci tego nie powiem bo mam akurat okienko BRIGHTNESS (jasność) i jak jest tamte to obraz się tak buja w lewo prawo i znika okienko.

Są to okienko od monitora , bo nie raz używałem guzika w monitorze żeby sobie trochę zaciemnić obraz.

W serwisie powiedzieli żebym przyniósł cały komputer razem z monitorem .

antos
komentarz
komentarz

To w takim razie jest to wina samego monitora. Nie ma żadnego sposobu żeby programowo wywołać OSD menu spod komputera, czy jakoś inaczej (nie używając przycisków na monitorze), Naciśnięcie przycisku na monitorze to jedyny sposób na wywołanie tego menu. Możesz zanieść im całego kompa dla świętego spokoju, ale to i tak wina monitora.

Wojtyniak
komentarz
komentarz

A no menu nie działa :/ a jakby za działało to co zrobić ? na co wejść ?

antos
komentarz
komentarz

Nie bardzo wiem o co ci chodzi, bo piszesz dość chaotycznie i nie wyjaśniasz o co Ci chodzi.
Menu osd to menu ekranowe, które pokazuje się po naciśnięciu na monitorze przycisku menu, umożliwia ono regulacje większości sprzętowych parametrów monitora (jasność, kontrast, nasycenie barw, kształt obrazu itp) i nie ma innej metody wywołania go niż poprzez naciśnięcie przycisku menu na monitorze. Masz uszkodzony monitor i na prawdę nie ma innej opcji.

Wojtyniak
komentarz
komentarz

Byłem w naprawie po monitor . I powiedzieli że coś z pamięcia się stało i oni tego nie naprawią. I trzeba kupić nowy monitor :/

antos
komentarz
komentarz

To jak masz mozliwość to idź do innego serwisu. Niektóre serwisy nie podejmują się napraw z wielu powodów, ale za to w innym ci to mogą naprawić i może dużo nie wezmą.

karoilna
komentarz
komentarz

Cześć. Mam ten sam problem z monitorem co Ty Wojtyniak. Od 2 dni mam na środku monitora okienko od ustawiania jasności ekranu;/ menu monitora też nie mogę uruchomić. Ale mam tak, że jak przytrzymuję przez dłuższą chwilę przycisk od włączania monitora to okienko znika, a jak puszczam przycisk to znowu się pojawia. Na dodatek przyciemnił się obraz(niewyraźnie widać ikony np). Dziś parę razy znikło, ale tylko na 15 minut. Jak tak dalej pójdzie to muszę się wybrać do serwisu;/. Jaki masz model monitora??

wilk28
komentarz
komentarz

powiedzcie jaki to model monitora????

karoilna
komentarz
komentarz

Ja mam Philips 170S6..

martek123
komentarz
komentarz

a czy wam się przyciemnia ekran albo rozjaśnia na maksa, bo ja miałem podobny problem bo guzik mi się zepsuł i mi przyciemniało a wiec rozebrałem go wylutowałem guzik od przyciemniania ekranu i wszystko hula mam philips 170b pzdr.

[color=red]
//używaj słownika podczas pisania postów
//poprawiam orty
//antos[/color]

karoilna
komentarz
komentarz

od kiedy pojawiło się to okienko od ustawiania jasności to ekran mi się bardzo przyciemnił, ale jak komputer chodzi kilka godzin to się rozjaśnia trochę.

wilk28
komentarz
komentarz

moim zdaniem to jest wina inwertera lub świetlówki w tym modelu trzeba rozkręcić budę i tam są świetlówki 9mA moga być nadpalone wystarczy je wymienić i powinno działać. Przy okazji zobacię wszystkie kondensatory w zasilaczu w monitorze czy nie są spuchnięte Co do inwertera to jest cięższa sprawa i będzie trzeba go całego wymienić

karoilna
komentarz
komentarz

Ile kosztują takie świetlówki? albo ten inwerter? bo nie wiem czy lepiej go ładować czy zainwestować w nowy..

wilk28
komentarz
komentarz

a ile calowy ten monitorek jest ale gdzieś w okolicach 15zł za sztukę, co do inwertera to nie wiem najpierw rozkręć obudowę i zobacz jak to wygląda wszystko czy nie ma zimnych lutów, ścieżki się nie zerwały oraz czy elementy są całe oczywiście rób to na wyłączonym monitorze od gniazdka. Spisz model inwertera i wtedy się zobaczy ile takie coś może kosztować

karoilna
komentarz
komentarz

17' ma..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.