x-kom hosting

Problem Z Usb 2.0 W Ibm T42 (urzadzenie Moze Dzialac Szybciej...)

soomiq
utworzono
utworzono

Witam! Posiadam notebook'a IBM T42, od pewnego pojawil sie dziwny problem z USB. Po podlaczeniu zewnetrznego dysku lub klucza usb wyswietla sie monit z prosba o podlaczenie urzadenia do portu HI-SPEED. Od tej chwili przedkosc transferu spadla do ok 1MB/s (usb 1.1). Laptop ten posiada komplet 2 gniazd USB, z ktorych dotychczas kazde pracowalo poprawnie z w/w urzadzeniami. Nie instalowalem wczesniej rzadnego oprogramowania ani nie grzebalem w konfiguracji. Po jakims czasie zainstalowalem nowy system, zrobilem upgrade biosu i wszelkich lat, sterownikow i update'ow do laptopa/chipsetu itp. System Windows XP ze wszelkimi uaktualnieniami, ale i to nic nie pomoglo. Zauwazylem jednak, ze od czasu do czasu klucz USB inicjuje sie poprawnie i transfer wynosi wtedy ok 25-30MB/s ale po kilku sekundach urzadzenie zatrzymuje sie, rozlacza i powraca jako podlaczone do powolnego portu. Nie wiem co dalej robic, wszystko wczesniej bylo ok. Zdaje sie ze problem lezy gdzies w zarzadzaniu zasilaniem portow, ale tego nie jestem pewien. Czy ktos moglby mi pomoc w tej sprawie?

gizmo
komentarz
komentarz

Co prawda krotko pracowalem na T42 ale przez jakis czas podlaczalem kontroler USB 2.0 poniewaz brakowalo mi portow USB, zewnetrzny dysk twardy podlaczony ta droga dzialal zupelnie inaczej, po prostu lepsze byly transfery...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.