x-kom hosting

Bootowanie

Gość
utworzono
utworzono

Mam nowego kompa i chcę zainstalować Ubuntu - w starym F11 było trzeba wcisnąć przy bootowaniu, ale nowy komp ma procesor Intel i wyświetla sie całkowicie cos innego... ktoś wie jak bootować z tego kompa??

Bamu
komentarz
komentarz

wciskaj Delate

Gość
komentarz
komentarz

A potem CD/DVD - bo ja wciskałem TAB

Bamu
komentarz
komentarz

tak a potem ustawiasz co ma sie pierwsze uruchamiać

Gość
komentarz
komentarz

A jakiego linuxa polecasz dla początkującego??

Bamu
komentarz
komentarz

Mandriva Linux "Free" 2006

Kurzun
komentarz
komentarz

Nie Mandrivy ja nie polecam. Raczej Ubuntu, Susa albo Fedore. Na Mandrive przyjdzie czas :)

Kurzun
komentarz
komentarz

Lepiej zacząć od Ubuntu a potem jak pozna linuksa przejść na Mandrivę.

Gość
komentarz
komentarz

Dziękuję - więc do zamknięcia - też myślałem o Ubuntu - nie polecam PCLinuxOS - trudności z polonizacja i instalacja - słaba grafika na słabych kompach...

Zarov
komentarz
komentarz

Czemu po Ubuntu, które jest na pewno bardziej skomplikowane na Mandrive? W Ubuntu po instalacji musisz dodać odpowiednie wpisy do sources.list jeśli chcesz mieć coś z apta, również flasha, kodeki do mp3 etc...a Mandriva jest w 99% klikana. To tak jakby przejść z Fiata Stilo na Sajczento. Ale to już wątek na inny temat.

Pozdrawiam.

Kurzun
komentarz
komentarz

Właśnie dlatego, że jest bardziej skomplikowane. Jeśli chce poznać linuksa to niech zacznie od Ubuntu. A jeżeli chce korzystać z systemu - bez poznawania go dokładnie - to Mandriva bo w niej można wszystko wyklikać i można powiedzieć dla idiotów bo wszystko wyklikasz. Dlatego jeśli ktoś chce poznać linuksa do Ubuntu jest lepsze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.