x-kom hosting

Problem Z Komputerem Po Wymiane Procesora I Płyty

Tomy86
utworzono
utworzono

Witam,

Jest to mój pierwszy temat na tym forum wiec nie wiem czy w dobrym miejscu go umieszczam. Do tej pory konsultowalem sie z użytkownikami z innego forum, ale jego poziom okazał sie chyba za niski.

Ale do rzeczy.

Wymienialem ostatnio w komputerze procesor (800mHz), płyte głowną (P5SAT) i ram (SD 256). Zakupiłem wzamian:

- Athlon 64 3200+

- Gigabyte K8NS

- GoodRam 1GB

Po zmontowaniu wszystkiego nie chce sie odpalić system, który był zainstalowany na starym sprzęcie (Xp). Dowiedziałem się ze przy Xp i wymianie płyty głównej może tak byc bo coś tam sie nie kopiuje i w ogole. No to więc chcialem zainstalować od nowa system. Tylko instalator wywala mi komunikat ze nie może zlokalizować dysków. BIOS normalnie wykrywa je.

Komputer był sprawdzany pragramami diagnostycznymi ( Hirens) i pokazało ze wszystko jest w porządku z tym że raz wykrywa dyski a raz nie. Dyski mam ATA.

NIe wiadomo co z nim jest. Zaznacze że był do niego kupiony zasilacz 400W tylko okazał sie popsuty i wszystkie operacje przeprowadzane są na starym 300W.

Jest szansa że to właśnie przez zasilacz są te problemy? A może ta płyta główna nie obsługuje tego typu dysków twardych. Nie mam pojęcia co to może być innego.

Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem :)

Gość
komentarz
komentarz

a sproboj podociskac kabelki na plycie glownej i na dysku i na cdromie

ja tak tez mialem ze raz wykrywa a raz nie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.