x-kom hosting

Cpu-z I Częstotliwość Pamięci ?

�wIeRsZcZ
utworzono
utworzono

Witam ! Mam takie pytanie. Zabrałem się za kręcenie swoich pamięci Patriot 2x1gb LLK . I tak ustawiłem póki co FSB 225 i timingi 2-3-2-5 i 2.6V . Zauważyłem jednak pewną zależność, w biosie mam bowiem opcje ustawienia częstotliwości z jaką pracują pamięci ram (Auto , 266mHz .... , 400mhz) Gdy ustawiam na sztywno wartość 400 i przy podanym wyżej FSB oraz timingach mam blackscreen. Dopiero zmiana ustawień na AUTO powoduje że system wstaje. W CPU-Z w zakładce Memory mam

Frequency: 150mHz ,

FSB:DRAM: 3:2 i odpowiednio timingi.

Moje pytanie brzmi czy to "Frequency" w CPU-Z pokazuje wartość obecnego taktowania kostek ?? :/ Czyli zamiast 400mHz mam 150mHz :blink:

Marooooo
komentarz
komentarz

Zapewne posiadasz DDR2 jak się nie mylę?

Frequency: 150mHz to jest prawidłowa wartość

Należy ją pomnożyć przez 2

2*150=300

a więc tyle by wychodziło.

Tak mi się wydaje.

Pozdro.

�wIeRsZcZ
komentarz
komentarz

DDR1

Marooooo
komentarz
komentarz

Nie wiem czy DDR1 a DDR2 dziła na tej samej zasadzie jak przedstawiłem wyżej ale jak tak to wychodziło by 300mHz.

Sorry ale nie jestem pewien :/

�wIeRsZcZ
komentarz
komentarz

No więc po kilkunastu próbach , sprawa się wyjaśniła. Wina leżała po stronie ustawień w Biosie. Trzebabyło na sztywno ustawić częstotliwosć ramu czyli 400MhZ.

Mam jeszcze takie pytanie... W tej chwili doszedłem do FSB 225 na timingach 2.5-3-2-5 , napięciu Auto jak i na rdzeniu. Przy FSB 230 komputer nie wstaje :/ próbowałem zmieniać timingi jednak nie pomaga ;/ Jaka może być przyyna ?? Ustawienia napiecia na procku i pamięciach ?? Jeśli tak to jakie V ustawić na procku ?? W necie wyczytałem że na moich pamięciach osiągnieto wynik FSB 255 przy timingach 2.5-3-3-7 i V 2.7 ;/ Dlaczego więc nie chce iśc na wiele niższym FSB 230 ?? :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.