x-kom hosting

Express Gate dla Fujitsu

MySoul
utworzono
utworzono

Witam!
Poszukuję prostego, niewielkiego, szybkiego i multimedialnego systemu.

Bardzo spodobała mi się idea Asusa. W swoich laptopach montuje Express Gate, który uruchamia się kilka sekund i pozwala na odtwarzanie muzyki, przeglądanie plików... Nic wielkiego. Właśnie o coś takiego mi chodzi. Tyle, że działa on jedynie ze sprzętem Asusa.

Chciałbym zainstalować taki minisystem, żeby przyśpieszyć pracę laptopa, jego uruchamianie /żeby można było w kilka sekund go włączyć, zrobić co trzeba i wyłączyć/ i wydłużyć czas pracy na baterii.

Na co zwrócić uwagę? Jakie są alternatywy dla Express Gate?

acer2148
komentarz
komentarz

nie ma czegoś takiego jedynie Asus jest tak do przodu i posiada takie funkcje ;)

MySoul
komentarz
komentarz

Na pewno? Nie musi to być stricte express gate! Może to być bardzo ubogi, ale przyjazny system. Coś naprawdę niewielkiego. Może któryś linux?

Aha, żeby nie tworzyć kolejnego tematu, podepnę do tego jeszcze jedno pytanie:
Potrzebny mi jest zewnętrzny czytnik kart SD. Niedrogi. Po prostu taki, żeby obsługiwał kartę EMTEC SDHC class 4 16GB. Dostępne są czytniki w formie pendrive, tyle, że nie wiem czy obsłużą tę kartę. Np coś takiego http://allegro.pl/najtaniej-czytnik-kart-pamieci-sd-mmc-usb-2-0-i1379914494.html Będzie działał? Wygląda na straszny kicz, ale byle obsługiwał SDHC.

Gość
komentarz
komentarz

Czytnik ten obsłuży praktycznie każdą kartę SD. To akurat nie jest żadna filozofia.

MySoul
komentarz
komentarz

Czyli, że takie coś za niecałe 4 złote da radę? To świetnie, liczyłem się z większym wydatkiem.

Gość
komentarz
komentarz

Karta to karta, SD to SD więc elektrycznie są ze sobą zgodne.

MySoul
komentarz
komentarz

Niby tak, ale w sumie nie każdy czytnik obsługuje taką pojemność. Mój ostatni telefon obsługiwał max micro sd 1gb, teraźniejszy max 32. Aparat max 2gb SD, tej 16 nie też nie widział. Jeden laptop w domu ją obsłużył, drugi nie. Więc tak się zastanawiam czy zadziała. W końcu karta ma dość sporą pojemność, sdhc...

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='MySoul' date='03 styczeń 2011 - 20:49' timestamp='1294084266' post='1160501']
Mój ostatni telefon obsługiwał max micro sd 1gb,
[/quote]
Telefon tak, ale czytnik jest czytnikiem czyli przekształca sygnał z jednego na drugi. Nie ma znaczenia czy będzie to katra takiej pojemności czy takiej jeżeli elektrycznie jest zgodna. Urządzenia typu aparat czy telefon mają w sobie jakieś układy odpowiedzialne za odczyt danych i to one mają ograniczenia. Nie chcesz chyba powiedzieć, że komp nie będzie w stanie odczytać dysku 16GB?

MySoul
komentarz
komentarz

[quote name='MySoul' date='03 styczeń 2011 - 20:49' timestamp='1294084266' post='1160501']
Jeden laptop w domu ją obsłużył, drugi nie.
[/quote]
Na to wygląda.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.