x-kom hosting

Malowanie Obudowy

jupi161
utworzono
utworzono

Mam starą obudowe ATX i chciałbym ją pomalować na czarno ale nie wiem czy spray nie zejdzie bo obudowa jest z przodu z plastiku a reszta to metal.

Bamu
komentarz
komentarz

Jeśli z metalu ładnie zetrzesz stara farbię papierem ściernym (bardzo drobnym) najlepiej wodnym to nowa farba nie powinna odpaść, a co do plastiku to jest możliwość ze farba może odpaść, ale nie koniecznie

jupi161
komentarz
komentarz

Czyli co z plastikiem???? Co zrobić żeby nie odpadła.

Bamu
komentarz
komentarz

Kupujesz w sklepie podkład do plastiku w sprayu i zwykłą farbę w sprayu.

malujesz najpierw podkładem a potem normalna farbą

Podobno jako podkład można wykorzystać podkład do plastikowych zderzaków samochodowych

jupi161
komentarz
komentarz

Nie mam wyżynarki a chce wstawić szybe w obudowe wiecie może czym wyciąć???

ambas
komentarz
komentarz

Możesz spróbować szlifierką kątową albo dremlem, ewentualnie wiertarka + małe wiertło do metalu i wiercisz dziurki jedna przy drugiej a potem wyrównujesz pilnikiem.

Pozdrawiam

mczud
komentarz
komentarz

wyciac mozesz w plycie bocznej np tak, ze robisz otwor sporym wiertlem, i uzywasz potem pilki do metalu. Uciazliwe, pracochlonne, i meczace. Do tego sie moze po wszystkim okazac, ze caly ten panel bedzie wygladal jak banan, tak sie powygina. Ja sobie wycialem otwor na wiatrak tylko, a juz zaczynala falowac. byc moze, ze szyba (raczej plexi) Ci to usztywni. Powodzenia

Gość
komentarz
komentarz

Szczerze? Ja swoją malowałem zwykłym spray'em, bez podkładów itd. Plastiki też :P

Efekt? Ładnie wyygląda, zwłaszcza plastik z przodu :) Metal wyglądałby lepiej jakbym jeszcze jedną warstwe nałożył, ale ostatnio nie mam czasu i chęci więc tak zostanie - i tak dobrze wygląda :)

Pozdro ;)

jupi161
komentarz
komentarz

Ta PELXI będzie dobra??

LINK PLEXI

ambas
komentarz
komentarz

Będzie ok.

jusia
komentarz
komentarz

Zmatuj powierzchnię, to nie zejdzie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.