x-kom hosting

Asus P4c800deluxe + Pentium 4 3.2ghz

�wIeRsZcZ
utworzono
utworzono

Witam ! Mam 2 pytania.. Przymierzam się do podkręcenia mojego peceta. W tej chwili w Biosie mam napięcie na CPU ustawione na "AUTO" . W CPU-Z napięcie wynosi 1.568 - 1.616v . Czy zwiększając magistralę FSB , lepiej będzie ustawić napięcie na Auto czy dać jakąś konkretną wartość ?? Dodam że zasilacz to Tagan 480W.

Kolejne pytanie dotyczy podkręcenia pamięci RAM. W biosie mam takie opcje:

e4ae464fa3977414de25d22da8607cd9.jpg

Chce ustawić timmingi : 2.0 - 3 - 2 - 5

Rozumiem że wpisuje powyższe wartości kolejno w:

DRAM CAS Latency

RAS Precharge

RAS to CAS Delay

DRAM precharge Delay.

Moje pytanie co z ustawieniem DRAM Burst Length ??

i ostatnie pytanie jakiej temp. na proc. nie powinno się przekraczać ??

Gość
komentarz
komentarz
Czy zwiększając magistralę FSB , lepiej będzie ustawić napięcie na Auto czy dać jakąś konkretną wartość ??

Najlepiej jakbyś dał troszke większe. Jeśli masz 1.61v, to myśle że 1.8v bedzie bezpieczne i troche podniesie OC.

Moje pytanie co z ustawieniem DRAM Burst Length ??

Co do pamięci, to te dalsze timingi zostaw, nie wiele wniosą :)

i ostatnie pytanie jakiej temp. na proc. nie powinno się przekraczać ??

P4 to straszne grzałki... Do ok 65-70* jest bezpiecznie :)

Lisu_09
komentarz
komentarz

70 Stopni to już jest źle.Jak jest 60-65 stopni to OK.Pamięć podkręca się jednocześnie z procesorem. Jak dasz AUTO to będzie domyślne napięcie. Musisz zmieniać na konkretne wartości.

�wIeRsZcZ
komentarz
komentarz

Czyli ustawić hmm napięcie na 1.8v i zwiększać stopniowo FSB ? Nic z dymem nie pójdzie ?? :o

Lisu_09
komentarz
komentarz

Moim zdaniem lepiej jest najpierw podnosić fsb a później ( jak będzie koniecznosć) zmieniać napięcie...

Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie tak jak pisze poprzednik :)

�wIeRsZcZ
komentarz
komentarz

No to co ?? Zostawić narazie na AUTO ? A jak nie będzie wstawał to ustawić na sztywno napięcie ??

Lisu_09
komentarz
komentarz

Tak, zmień napięcie jak procek będzie działał niestabilnie.

�wIeRsZcZ
komentarz
komentarz

hm.. ustawiłem FSB 220, napięcia Auto , timingów narazie nie ruszałem , są ustawiane przez SPD czy jakoś tak... W CPU-Z napięcia sie nie zmieniły, natomiast moje ramy (Patrioty 2x1gb LLK) które domyślnie mają timingi: 2-3-2-5 , zostały zmienione 2-4-4-8 ; FSB:DRAM 3:2 . Moje pytanie czy teraz powinienem ręcznie pozmieniać timingi w biosie ?? jeszcze mam takie pytanie w biosie w ustawieniach ram-u znajdują się dwie pozycje które nie wiem jak ustawić:

DRAM IDLE TIMER oraz DRAM REFRESH RATE i czy MEMORY ACCELERATION MODE powinno być załączone.

Czekam na pomoc, Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.