x-kom hosting

wymiana ramu ddr2

sfinx1230
utworzono
utworzono

jak w temacie chce sobie albo dokupić albo wymieniać ramy
info
DDR2 667
a teraz mam Atcina DDR2 333
proszę o szybką odpowiedź jak będe miał 4Gb ramu to będzie konieczna wymiana systemu na jakiś 64bit :)

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='sfinx' date='29 grudzień 2010 - 12:34' timestamp='1293622595' post='1155155']
a teraz mam Atcina DDR2 333
[/quote]
Tyle Ci podał program? Musisz to pomnożyć przez 2, bo są to pamięci DDR2. Programy pokazują szybkość szyny, ale prędkość efektywna pamięci DDR i DDR2 jest dwa razy większa.

  • Dobra wypowiedź 1
sfinx1230
komentarz
komentarz

acha czyli razem mam 666 2 gb ram ddr2 czyli jak kupie jeszcze jedną kość to powinno wyjść dual??

Gość
komentarz
komentarz

667 nie 666 (zostało to zmienione aby nie kojarzyło się z szatanem hehe) Podaj jaką masz płytę.

  • Dobra wypowiedź 1
sfinx1230
komentarz
komentarz (edytowane)

a jeszcze jedno jak bym naprzykład chciał kupić 2gb ddr2 np 1ghz a moja płyta obsługuje tylko 667 to będzie działało aha i jeszcze jedno jak mam 2 gb ramu i moja płyta główna obsługuje tylko 4 to mogie kupić więcej i będzie to działało ??
nie wiem poniewasz nie jestem w domu tylko u siostry ale pamiętam że max 4Gb 667 socket 775

Gość
komentarz
komentarz

Nie zadziała Ci więcej pamięci niż potrafi obsłużyć płyta! |Odnośnie szybkości, to widziałem pamięci DDR2 1066, ale nawet jakbyś kupił tak szybkie, to i tam mogłyby być przez tą płytę taktowane zegarem 667, nie większym. To tak, jak z samochodem. To, że samochód może jechać 200km/h nie oznacza, że nie może jechać wolniej (pamięć), a że są na danych drogach ograniczenia prędkości, to w zależności od drogi jedzie z odpowiednią prędkością. Nie większą jednak od swojej maksymalnej.

  • Dobra wypowiedź 1
sfinx1230
komentarz
komentarz

a jak bym chciał dual channel bo moja płyta ma taką obcję to muszę mieć 2 takie same pamięci czy mogą być inne np 2Gb 1Ghz i 2Gb 667 z 2 innych firm np kingston i np. goodram

Gość
komentarz
komentarz

Zalecane są dwie dokładnie takie same kości. Mało tego, powinny być to zestawy parowane przez producenta i tylko na takie będziesz miał gwarancję ich działania w trybie dual. Czasami działają w dualu dwie różne kości ale nikt Ci nie da gwarancji, że będą chodzić poprawnie. Przeważnie dwie takie same chodzą ze sobą bez problemu.

sfinx1230
komentarz
komentarz

jak będe miał 4 gb ramu to będzie potrzebna wymiana systemu xp vista na 64 bit bo 7 mam 64bit
a w przypadku systemu 32 bit to będzie używana tylko 3.25Gb ramu ;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.