x-kom hosting

Laptop Toshiba

SvistaQ
utworzono
utworzono

Witam!Kupiłem sobie niedawno laptopa Toshiba Satellite A100 784 z Win Vista Homa Basic. Dane tehcniczne:Informacje podstawowe Producent: Toshiba Kod producenta: PSAANE-02L021PL Procesor: Intel Core Duo Prędkość procesora: 1,73GHz Pamięć operacyjna Pamięć: 1024 MB Maksymalna wielkość pamięci: 1GB Ilość banków pamięci: 2 szt Magazynowanie danych Dysk twardy: 100 GB Napęd optyczny: DVD-Dual Czytnik kart pamięci sd Grafika Karta graficzna: Intel 945GM Express Nominalna rozdzielczość: 1280x800 Pamięć karty graficznej: 128MB Matryca Przekątna ekranu: 15 cali Maksymalna rozdzielczość matrycy: 1280x800 (panoramiczna) Typ matrycy: TFT Dźwięk Karta dźwiękowa: karta kompatybilna z SoundBlaster Pierwszy raz mam styczność z tej klasy laptopem i chciałbym prosic lepiej zorientowanych forumowiczów o pomoc. Mianowicie:Z tego co widze w tych parametrach rozumiem, że moja karta graficzna jest zewnętrzna a dźwiękowa zintegrowana (jak się mylę to powiedzcie). Jeśli tak jest to ok tylko: jeżeli dźwiękowa jest zintegrowana to dźwięk może płynąć z tych głośniczków co są w samym laptopie? Tzn czy mogę tam coś podłączyć nie dokupująć karty? Jakies głośniki 2.1? 5.1? wzmacniacz + kolumny?Po 2: Chcę poszerzyć swój RAM do 2gb w dwóch kościach po 1 gb. Poczytałem już o pamięciach na forum i wiem co znaczą te śmieszne cyferki wszystkie (Hz, CL itd.) ale nie wiem jak to jest z tym całym DDR DDR2 SDRAm itd. wiem, że te koście ktore teraz mam są DDR2. To znaczy, że mogę podłączyć jakąkolwiek kość byle była DDR2 czy jest to uzależnione od jeszcze czegoś?I jeszcze coś: chciałbym kupić dodatkowo troche dysku twardego zewnętrznego bo 100gb mi nie starcza. zastanawiam się między 750 gb i 1 tb. jest jakaś firma która jest najlepsza? firma która robi taki dysk, że jest praktycznie wieczny? jestem skłonny zapłacić więcej za 750gb dobrej firmy niż mniej za 1tb ale lipnej firmy.Z góry dzięki za każdą pomocNo, ludzie, proszę pozmóżcie mi! :( Czemu nikt nie odpowiada?

Przemek
komentarz
komentarz

Kata dzwiekowa jest zintegrowana i obsluguje 2.0.

Czyli stereo.

Karta graficzna tez jest zintegrowana.

Co do Ramu to mam pytanie czy jestes juz w posiadaniu tego lapka.

Dysk najlepiej kupic firmy Seagate, ewentualnie Samsung.

SvistaQ
komentarz
komentarz

Kurcze, myślałem, że tylko dźwiękowa jest zintegrowana ;/ no ale mniejsza.

Tak, jestem już w posiadaniu tego lapka. Zły wybór?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.