x-kom hosting

Prawidlowa czestotlwosc?

LOUEK
utworzono
utworzono (edytowane)

[img]http://img145.imageshack.us/img145/9669/dfhht.png[/img]

Witam. Posiadam pamieci ram a data cl9 2GB 1333. Czy wszystko z nimi dobrze? Taktowanie w porzadku? Ah i nie cche zakladac nowego teamtu. Moze sie ktos przy okazji orjetuje jakie sa temp dobre dla athlona x4 640 i czy zwiekszenie mnoznika (zyskal z 2,99 na 3.15) nie zaszkodzi mu? Pozdrawiam.

jest ktos kto pomoze? bardzo bym prosil...;/

Gość
komentarz
komentarz

Tak. Program pokazuje rzeczywiste taktowanie , które pomnożysz przez 2 i otrzymasz rzeczywiste. Odnośnie procka to nie radziłbym przekraczać 60 stopni.

LOUEK
komentarz
komentarz

narazie w stresie mial 43stopnie spawdzane speedfanem... czyli pamiec i tak wyglada n zawyzona ...700x2 daje 1400 a nie 1333 :)

tracer94
komentarz
komentarz

zwiekszanie taktowania procesora wplywa na wzrost taktowania ramu ;]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='TracerKox' timestamp='1293390760' post='1151718']
zwiekszanie taktowania procesora wplywa na wzrost taktowania ramu ;][/quote]
Masz rację tylko do tego przypadku. Jeżeli kręcisz mnożnikiem to taktowanie RAMu pozostaje bez zmian. AMD oferuje procesory z odblokowanym mnożnikiem, Intel również, lecz w mniejszej ilości są droższe niż wersje z zablokowanym.

LOUEK
komentarz
komentarz

[img]http://img59.imageshack.us/img59/619/wetwetywt.png[/img]

pomocy... zmienilem procka na default ale ram mi sie zwalil i pracowal z czestotliwoscia 1600 na jakims kosmicznych zegarach..teraz tez sie pozmienialy..ustawielm na 1333 z tego cio widze i co pokazuje cpu-z. mam plyte asrocka z mozliwosciami oc wiec prosze powiedzcie jakie wartosci cl powinny byc dla tych pozycji z cpu-z... a pamieci ram to a-data 1333 cl 9. wiem ze od 2 pozycji w dol clock sa za duze;/

Gość
komentarz
komentarz

Przywróć ustawienia fabryczne w BIOSie lub wykonaj reset zworką. Pamięci wrócą do fabrycznych timingów.

LOUEK
komentarz
komentarz

[quote name='Sayan' timestamp='1293400418' post='1151980']
Przywróć ustawienia fabryczne w BIOSie lub wykonaj reset zworką. Pamięci wrócą do fabrycznych timingów.
[/quote]
magia:D jaka zwrotka?:D mam szukac na plycie glownej? A zeby juz nie zmienaic teamtu czym moge sprawdzic stabilnosc pc i obciazyc pc w celu sprawdzenia temperatur w stresie? ten caly occt bedzie dobry?

Gość
komentarz
komentarz

Poszukaj w instrukcji obsługi o tym. OCCT będzie dobry do sprawdzenia stabilności.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.