x-kom hosting

Dodałem 2GB Ram'u - komputer nie przyśpieszył

Skopciu
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio dokupiłem 2GB ram'u do mojego laptopa:

Asus K50AB
Radeon HD 4570
4GB ramu (po dołożeniu)
AMD Turion x2 rm-75 (dwurdzeniowy 2,2 GHz)
Windows 7 - 64 bit


Komputer wykrywa nową pamięć ram, sprawdziłem programem cpuid i poprzez uruchom->dxdiag, ale wcale nie przśpieszył (gry chodzą jak chodziły, programy nie uruchamiają się szybciej...)

Z góry dziękuję za pomoc. ;)

Potarski
komentarz
komentarz

Pamięć taknaprawdę dużo Ci nie da, potrzebna jest np do OC itp. Poczytaj sobie o pamięci do czego ona służy, @GB ramu w zupełności starcza do gier to różnicy żadnej nie zobaczysz po zakupie dodatkowych.

Zwróć uwagę na swoja kartę graficzna i procesor, to bez wymiany ich nie odczujesz żadnej różnicy. Czy to będzie 1000GB ramu czy 1gb.

Skopciu
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety nie mogę się zgodzić. Moja dziewczyna ma Toshibe z troszke gorszym procesorem i ze znacznie gorszą kartą graficzną, na dodatek ma mniej ramu (3GB) ale o dziwo jej kopmuter chodzi szybciej.

Potarski
komentarz
komentarz

Pewnie masz za dużo "nawalone" na dyskach, albo masz mizerne chłodzenie.

Skopciu
komentarz
komentarz

Komputer ma 2 miesiące, 3/4 miejsca jest wolna. Sam już nie wiem ;)

Potarski
komentarz
komentarz

A jakie temperatury w stresie?

merlinnot
komentarz
komentarz (edytowane)

Podstawowe pytanie: czy macie takie same systemy?

(bitowanie systemu tez wpływa na szybkość - 32 bity są szybsze niż 64 na słabych podzespołach)

Skopciu
komentarz
komentarz

Tak mamy te same systemy, Windows 7 - 64 bit. Cóż, widocznie nie potrzebnie kupowałem te 2 GB ;(

merlinnot
komentarz
komentarz

Niekoniecznie - jak uruchomisz wiele programów, to powinien działać lepiej. Porównaj też ilość procesów po włączeniu komputerów. Może masz po prostu za dużo włączającego się przy starcie badziewia (albo nie badziewia, kto wie?).

PS. Antywirusy macie takie same?

Potarski
komentarz
komentarz

Nowe antywirusy akurat nie cisną tak procka, sprawdź startup jak kolega up napisał.

merlinnot
komentarz
komentarz

[quote name='Potarski' timestamp='1293292987' post='1150393']
Nowe antywirusy akurat nie cisną tak procka,
[/quote]

Tu to mógłbym się pokłócić, np cudowny Nortonik..., albo jeszcze cudowniejsza Panda...

tracer94
komentarz
komentarz

przy normalnym uzytkowaniu typu mozilla , gg , word i inne duperele nie odczujesz duzej roznicy

jednak jezeli zalaczysz wiecej aplikacji wtedy juz jak najbardziej przyda sie dodatkowa pamiec ;)

Bandito
komentarz
komentarz

Karta graficzna przyniosłaby większe rezultaty.

Dżakub
komentarz
komentarz

Bandito powiedział co wiedział.

W laptopie grafę... i to poprawa wydajności w czym? W oglądaniu filmików na YT i gier.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.