x-kom hosting

Ramy - zwiekszenie ilosci - problem

mateo02
utworzono
utworzono

Witam
Problem jest taki, że mam 4x1gb pamieci DDR2 goodram, więc są identyczne(naklejki takie same). Mam płyte Asus M2V na ktorej jest 4 banki na pamieci. Niestety komputer nie chce dzialac jesli obsadze wszystkie 4 sloty, a co lepsze komputer dziala mi tylko wtedy gdy obsadze tylko 1 pamiec, czyli mam 1gb pamieci. Gdy wloze w 2 sloty to komputer wyswietla niebieski ekran. Moze ktos wie jak zrobi zeby te ramy dzialaly na mojej plycie? Prosze o pomoc.

Mateusz 935
komentarz
komentarz (edytowane)

Podaj dokładną specyfikację RAMU

mateo02
komentarz
komentarz

Grafa: Geforce 7600gs
Ram: 4x1gb DDR2 goodram 800mhz
Procek: AMD athlon 64 x2 3600+ 2.0GHZ
Plyta: Asus M2V K8T890
zasilacz: Modecom Feel 2 350W

Mateusz 935
komentarz
komentarz

Wcześniej się pomyliłem chodziło mi o specyfikacje RAM-u ale to nic.

mateo02
komentarz
komentarz (edytowane)

DDR2 1GB PC2 - 6400 CL5 DIMM GR800D264L5/1G - z naklejki
o to chodzilo?

Mateusz 935
komentarz
komentarz

Wstaw screen BSOD-a (niebieskiego ekranu)

mateo02
komentarz
komentarz

jutro wstawie tego screena a poza tym probowalem np wgrac system na nowo win7 i przy konczeniu instalacji komputer sie zawieszal.

cinomatic
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam.

Zapewne wyskakuję Ci tzw. blue scrin -- z informacją błędu 0x.......
Proponuję podać błąd ale również zrobić test pamięci programem MemTest

mateo02
komentarz
komentarz

Mam juz potrzebne programy do testowania Ramu ale nie mam niestety FDD. Posiadam pendrive ewentualnie przez CD. Wie ktos jak to zrobic?

cinomatic
komentarz
komentarz (edytowane)

[url="http://www.memtest.org/#downiso"][b]TUTAJ[/b][/url] ściągniesz MemTesta botowalnego z płyty. Musisz go tylko wrzucić na płytkę

Ściągasz ISO - to jest obraz płyty. Nagrywasz na płytę, ustawiasz botowanie w BIOSIE - first boot device - CD/DVD.
Następnie mając nagraną płytę z MemTestem i ustawionym bootowaniem odpal program.

Pozdro

mateo02
komentarz
komentarz

Niestety nie odpala płyta a nagrałem obraz płyty "memtest" i plik "boot" i oczywiscie mam ustawione bootowanie na cd

cinomatic
komentarz
komentarz (edytowane)

Coś musiałeś zrobić nie tak.. bo ja używałem [b]Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip)[/b] i mi odpala zawsze ;)

Proponuję zrobić to jeszcze raz:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.