x-kom hosting

RAM i piszczenie komputera

Mugen123
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, dzisiaj doszły do mnie pamięci PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4. Do tej pory używałem jednej pary ale mając na celu 4gb ramu zamówiłem drugą. Moja płyta główna to : NVIDIA nForce 780i SLI. I tu pojawił się problem po włożeniu 2 kostek w wolne sloty komputer widział tylko 2,75 gb ramu. Jak wyczytałem w internecie jest to zasługa mojego system(windows xp 32b) lub karty graficznej. Zaciekawiony wyjąłem jedną kostke ze slotu numer 1. O dziwo pamięć się nie zmniejszyła. Podpiąłem więc tylko jedną nową kostkę po pierwszy slot(inne puste) i uruchomiłem komputer. Wtedy też płyta główna zaczęło wydawać długi pisk jednoczesnie nad ramem zapaliła się czerwona dioda. Inne sloty jak i ramy działają jest więc to wina tego 1. Jakieś pomysły na domową naprawę czy jest to płyta do serwisu ?

Tracker
komentarz
komentarz (edytowane)

Prawdopodobnie mogła spalić się płyta główna .
Odłącz ramy i zobacz czy złote blaszki nie są po przypalane i karte graficzna sprawdz.
Pozdrawiam

Mugen123
komentarz
komentarz

na ramach nic nie widać, podobnie jak na karcie graficznej. Jedyne co nie działa to właśnie ten slot ramu, sprawdzałem w cpu-z z podłączonym ramem widzi go jako pusty slot. Czy da to się gdzieś naprawić?Gwarancja już upłynęła

Tracker
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Mugen123' timestamp='1293219236' post='1149757']
na ramach nic nie widać, podobnie jak na karcie graficznej. Jedyne co nie działa to właśnie ten slot ramu, sprawdzałem w cpu-z z podłączonym ramem widzi go jako pusty slot. Czy da to się gdzieś naprawić?Gwarancja już upłynęła
[/quote]
Musisz zainstalowac windows 7 w zaleznosc jaki masz procesor ale pewnie 64-bit
Jaki masz procek ?
Dopuszczalne taktowanie na tej płycie głownej to 1333mhz ty kupiles 800MHZ wiec powinno dzialac w 100%.
Jaka karte graficzna posiadasz ?

Mugen123
komentarz
komentarz

mam windows 7 64 bit, procek to c2d e7400 a karta gf 460 gtx.

Tracker
komentarz
komentarz (edytowane)

Prawdopodobnie mógł się uszkodzic slot na ram.
Lub te nowe ramy moga byc nie dobre.
Zasilacz jaki masz ?
Włóż wszystkie ramy w sloty i sprawdz czy bedzie piszczalo.

Mugen123
komentarz
komentarz

piszczy tylko gdy włożony jest jeden ram właśnie w ten pierwszy slot

Tracker
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Mugen123' timestamp='1293389583' post='1151689']
piszczy tylko gdy włożony jest jeden ram właśnie w ten pierwszy slot
[/quote]
to nie wkladaj w niego tyko w te dalsze . jak beda dzialac wszystkie to dobrze . pozniej wylacz kompa i wloz tą co ci zostala .
Mozliwe ze zasilacz mozesz miec za slaby :(
Sprawdz..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.