x-kom hosting

Płyta Asus P5N-EM-HDMI + 4gbGoodRAM = Problem

NathanQ
utworzono
utworzono

Witam. Ostatnio zakupiłem 4gb RAMu w dwóch kościach. Po włożeniu ich do kompa i odpaleniu Windowsa pojawia się pierwszy problem. Po chwili od uruchomienia systemu monitor gaśnie, po czym zapala się ponownie z komunikatem "sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Powtarza się to w dowolnych odstępach czasu. Drugi problem pojawia się przy cięższych aplikacjach, jak gry. Wszystkie w które grałem bez problemu przed zmianą RAMu, teraz albo najzwyklej wywalają do windy po uprzednich kosmicznych ewolucjach tekstur, albo obdarzają mnie niebieskim ekranem śmierci i zrzucaniem pamięci. W skrajnych przypadkach działają z dużo gorszą płynnością niż na poprzednio posiadanych 2gb. Opisane problemy występują bez względu na sloty w których siedzi ram, próbowałem zarówno odpalania w trybie Dual Channel jak i Single Channel

RAM to 2x DDR2 2gb GoodRam Pc2 - 6400 DIMM 800Mhz (ram w pełni sprawny, sprawdzany na innym kompie)


Moja konfiguracja:
Płyta główna: Asus P5N-EM-HDMI Socket - 775
Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 2,80GHz
Grafika: Nvidia GeForce 9600GT 512mb
Dysk: Samsung HD321KJ 320Gb
System: Windows 7 Ultimate 64bit
Poprzednio posiadany RAM: 2x Geil DDR2 512mb PC2-6400 800Mhz i 1x Vram DDR2 1gb Pc2-6400 DIMM 667Mhz

Bardzo proszę o pomoc, każda sugestia mile widziana.

djmakus
komentarz
komentarz

a) jakie napięcie mają nowe kości ?
b) podkręcałeś procesor ?
c) sprawdzałeś kości memtestem czy nie są uszkodzone ?
d) podaj model i markę zasilacza :E

NathanQ
komentarz
komentarz (edytowane)

a) Standardowo mają 1,8V

b) Procesor nigdy nie podkręcany

c) Memtestem nie sprawdzany, ale był wsadzony przez ponad tydzień do innego kompa, bo nie miałem czasu się tym zająć i z tego co słyszałem nie sprawił najmniejszych problemów

d) Chieftec GPS-500AB A

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.