x-kom hosting

4coredual-vsta/sata2

Lucyfer1993
utworzono
utworzono

Witam!

Pytań mam kilka:

1. Mam zamiar kupic plyte gl. pod pentiuma e2140 posiadającą złącze AGP i PCIE oraz sloty DDR1 i DDR2. Wybieram pomiedzy 4COREDUAL-VSTA a 4COREDUAL-SATA2 (obydwie AsRocka). Powiedzcie która lepsza(bede troche podkrecał). A moze zaproponujecie inne płyty główne spełniające moje wymagania (obsługa C2D, PCIE,AGP,DDR1,DDR2)

2. Obydwie te plyty mają PCIE x4. Mam zamiar kupic karte graficzną do ok. 200zł. Czy to x4 nie bedzie mi tej grafy zwalnialo?

3. Troche nie na temat. Czy podkrecanie szyny FSB do zbyt duzych wartośc moze sie zakonczyc uszkodzeniem gniazd AGP/PCIE/SATA? Jesli tak to jak zauważyć tę granice?

visor11
komentarz
komentarz

nie bierz jej po pierwsze nie pokręcisz na niej nic bo ma zablokowane napięcie na procku...wiec kicha :/ a to pcie to nie jest x16 tylko x4 moze duzo wydajnosci nie ubiera to ale zawsze cos kup sobie cos takiego jak evga 650i lub P5B to sa drozsze płytki ale zobaczysz ze warto...poczekaj i sobie dozbieraj :) ja z tych dwóch brałbym asusa :) pzdr!

Lucyfer1993
komentarz
komentarz

<Czemu niektórzy ludzie nie czytają postu wyżej:|??>

kup sobie cos takiego jak evga 650i lub P5B to sa drozsze płytki ale zobaczysz ze warto...poczekaj i sobie dozbieraj

Nie moge sobie dozbierac , a tym bardziej czekać. Płyta główna zepsuła mi sie wiec potrzebuje natychmiest nową.

nie bierz jej po pierwsze nie pokręcisz na niej nic bo ma zablokowane napięcie na procku...wiec kicha :/

Nie wiem czy moge sie z tym zgodzic. Czytalem Jednego komenta w ktorym koleś mówił, że na 4COREDUAL-VSTA C2D 4300 OC poszedł mu ok 50%. Nie jestem pewien czy ma zablokowane napiecie lecz sie postaram znalesc cos na ten temat.

x4 moze duzo wydajnosci nie ubiera to ale zawsze

Czytałem przed chwilą ze x4 na tanszych kartach graf(do 200zł) nie robi zadnej różnicy, lecz jeszcze poczytam na ten temat.

moje wymagania (obsługa C2D, PCIE,AGP,DDR1,DDR2)
Na tym mi juz najbardziej zalezy.

Jeszcze prosilbym o odp na moje 3. pytanie.

olej3232
komentarz
komentarz

Nie uszkodzisz nic przy kompie, jeśli OC bedzie przeprowadzane stopniowo! Po każdym kroku test stabilności!

Lucyfer1993
komentarz
komentarz
nie bierz jej po pierwsze nie pokręcisz na niej nic bo ma zablokowane napięcie na procku...wiec kicha :/
Zwracam honor. Masz racje z tym zablokowanym napieciem. Lecz to nie zmienia faktu, że w overclocking pobawić sie można. Czytalem, że powinno pojść 8x260 czyli okolo 2.1GHz wiec i tak jak dla mnie to nie żle. Szkoda mi tylko, że nie wykorzystam potencjału AC Freezer 7 pro :angry: Istnieją jakieś inne plyty pod C2D z obsluga AGP,PCIE,DDR1,DDR2?? Bardzo prosze o odp!!!!!

A jeśli chodzi o brak mozliwości zmiany napiecia to moze pomóc aktualizacja BIOSu??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.