x-kom hosting

Czy opłaca sie dokupic RAM do mojej konfiguracji?

MajkeL92
utworzono
utworzono (edytowane)

Żeby nie zakładać nowego tematu tu spytam, Opłaca się inwestować w dodatkowe 1,5 GB ramu żeby mieć 4GB przy windowsie 7 ultimate 32 bit ? bo mam taki problem że mam zainstalowany ten system i mam spadki fpsów w grach i większość osób mi mówi że 2,5 gb to za mało pod ten system więc jak to w końcu jest ? bo mam okazje kupić kość ramy tylko nie chce wywalić kasy w błoto


[quote name='bart86' date='19 grudzień 2010 - 16:38' timestamp='1292773214' post='1145792']
@MajkeL92 podaj cała konfiguracje kompa
[/quote]

Windows 7 Ultimate 32bit , Intel Celeron E3200 2.4 ghz , płyta Gigabyte GA-G31M-ES2L, 2,5GB ram (1x 2GB goodram , 1x 512MB kingston) , zasilacz take me 400w , dysk samsung 250GB, dodam że jak miałem XP SP3 32 bit to gry chodziły dużo lepiej i tak mi się wydaje że to przez pamięć ram bo 2 kości mam inne i teraz nawet jak w nic nie gram to mam duże uzycie koło 900mb , a patrzyłem w procesy i żadnen proces mi nie zżera tej pamięci praktycznie i więszkość osób mówi że to przez małą ilość ramu tak mam.

[color="#ff0000"]
//co to znaczy żeby nie zakładać nowego tematu?
//po to jest forum a nie żebyś tu wprowadzał chaos i zamieszanie
//a do reszty wypowiadających się, od tego jest funkcja Raportuj
//dan[/color]

SirMamut
komentarz
komentarz (edytowane)

@MajkeL92 Sam windows 7 zzera kolo 700mb ram :P Jesli chcesz dokupic 1,5gb to poprawi sie wydajnosc twojego komputera ale bedziesz musial wtedy zainstalowac windows 7 64-bitowy bo na 32-bitowym to obsluzy ci tylko 3,25gb :D

MajkeL92
komentarz
komentarz

[quote name='SirMamut' date='19 grudzień 2010 - 19:23' timestamp='1292783110' post='1145890']
Jesli chcesz dokupic 1,5gb to poprawi sie wydajnosc twojego komputera ale bedziesz musial wtedy zainstalowac windows 7 64-bitowy bo na 32-bitowym to obsluzy ci tylko 3,25gb
[/quote]

No wiem właśnie ale mój procesor ma chyba ma obsługę 32 bitów to tak chyba się nie da przy tym zainstalować systemu 64 bitowego ? ale zostane chyba przy 32 bo te 3,25 gb ramu wystarczyć będzie.

SirMamut
komentarz
komentarz

Z windowsem zostanie ci jakies 2,5gb na gry wiec mysle ze spokojnie pograsz w nowe tytuły :P

MC Jay
komentarz
komentarz

Twój procesor obsługuje w 100% architekturę 64bit(EMT64), tak poza tym to radziłbym wymienić zasilacz bo jest to jeden z najgorszych i może ci cały sprzęt strzelić

bartek86
komentarz
komentarz (edytowane)

@MajkeL92 moim zdaniem dołożenie ramu nic nie da procek jest za słaby i tak to nic nie zmieni pod taki proc to windows xp

przy win 7 staraczy 2GB ramu nie wiem skąd te posty że dokupienie ramu coś poprawi sam miałem win7 na 2GB ramu wszystko ładnie chodziło i nie tu leży przyczyna, przyczyną jest za słaby proc który jest na starej architekturze

i na twoim miejscu bym zmienił tylko system na XP ewentualnie zmienił grafikę bo nie wyczytałem jaką teraz masz

MajkeL92
komentarz
komentarz

[quote name='bart86' date='19 grudzień 2010 - 22:35' timestamp='1292794622' post='1146098']
i na twoim miejscu bym zmienił tylko system na XP ewentualnie zmienił grafikę bo nie wyczytałem jaką teraz masz
[/quote]

Zapomniałem dopisać , mam Palit GeForce 9500GT 1GB DDR2, może i masz racje że ten procesor jest pod XP bo akurat miałem około 2 miesiące temu przy Windowsie 7 kartę Asus Radeon HD 4870 512MB i gry chodziły minimalnie lepiej mimo tego że ta karta jest o wiele lepsza od tej co mam teraz czyli wychodzi na to jak piszesz ze procesor pod ten system jest słaby,natomiast tego radeona też miałem przy XP SP3 jakiś czas temu i przy tym systemie testowałem obydwie te karty i na tym XP Sp3 przy radeonie wszystko chodziło o niebo lepiej niż na tym 9500GT. Więc mój wniosek jest taki że na Xp musiałbym zmienić kartę a na win 7 musiałbym zmienić procesor.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.