x-kom hosting

Partycja aktywna jak zmienic

Majstro7
utworzono
utworzono

Witam mialem zainstowanego win Xp i jedna partycje C. W partition magic rozdzielilem partycje C tak ze teraz mam C i D na D zainstalowalem Win 7. I chcialbym teraz zformatowac partycje C ale nie moge przez windowsa bo wyskakuje ze system windows nie byl w stanie dokonczyc formatowania natomiast jak chce zrobic format przez Partinion magic to wyskakuje ze dysk C jest partycja aktywna i musze przed formatowaniem zmienic na inna partycje noi w tym problem ze nie wiem jak to zrobic;p ktos moze pomoc?

Dracoo
komentarz
komentarz

A nie możesz odpalić z win 7 ?

Majstro7
komentarz
komentarz

wszystko co wypisalem wyzej robie przez win7 mam odpalonego win7 ktory jest na partycji D a na C tylko win xp i zadnego programu nie ma wlaczonego z partycji c ale i tak sie nie da zrobic formata;p

bartek86
komentarz
komentarz

ściągnij gparted nagraj na płyte i zbotuj z tej płytki kompa

Gość
komentarz
komentarz

Wejdź do cmd , wpisz diskpart -> list disk -> select disk n ( gdzie n to numer dysku jeżeli masz więcej niż jeden. Domyślnie dla jednego dysku jest 0 ) -> list partition -> select partion n ( n to numer partycji z XP ) -> inactive . Program zatwierdzi zmiany i wpisujesz exit.

Majstro7
komentarz
komentarz

dzieki wielkie Sayan pomoglo lecz teraz mam kolejny problem zrobilem inactive na partycje z xp i zapomnialem wybrac jakas aktywna i teraz nie moge w ogole wlaczyc kompa;D tylko bios;p i proboje bootowac z plyty

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Uruchom płytę z systemem, wybierz opcję Naprawy, z listy Wiersz poleceń i aktywujesz partycję z 7 tak jak deaktywowałeś partycje XP. Po uaktywnieniu partycji z Seven wpisz w wierszu poleceń
[code]
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd[/code]

Majstro7
komentarz
komentarz

nie mam plyty do 7 i musialem sobie inaczej poradzic;D zainstalowalem Viste wczesniej formatujac dysk C przez instalator visty. Chcialem z visty aktywowac partycje na ktorej mam 7 ale jak wpisuje list partition to mam partycje 1,0,2 na 1 jest Xp przy 0 jest napisane "rozszerzony" a przy 2 "logiczny" i ani partycji 0 i 2 nie mozna ustawic jako aktywna przy 0 jest napisane Wybrana partycja nie jest partycja danych a przy 2 jest napisane nie mozna oznaczyc jako aktywna ze wzgledu na jej typ;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.