x-kom hosting

Nowa Płyta I Nowy Procek

dawideo
utworzono
utworzono

Witam

Zamierzam w swoim kompie wymienić procek a co za tym idzie płytę główną.

Otóż obecnie posiadam:

Athlon 2500+ Xp

GF 7300GT AGPx8

RAM: 1GB

Seagate 320GB (ATA)

płyta: Epox 8RDA3

Procek chciałbym jakiś dwu rdzeniowy, co polecacie?? reszty podzespołów nie chciałbym zmieniać.

Silver
komentarz
komentarz

A jaka kasa ?

Demerzel
komentarz
komentarz

Nie polecam takiej zamiany. Masz kartę na AGPx8 jak wymieniać płytę to od razu na PCI-E. Tymczasem podaj płytę jaką masz może na nią można włożyć lepszy procesor.

dawideo
komentarz
komentarz

Już pisałem płyta główna EPOX 8RDA3. Myslałem, też o tym aby sprzedać ten komplecok dołożyć i kupić nowy. No ale mieszkam na "zadu**u" więc raczej nie dam rady go opchnąć.:/

Jeśli chodzi o kase to myśle że 700-800zł

Demerzel
komentarz
komentarz

Przepraszam dawideo nie zwróciłem uwagi że podałeś płytę główną. Na tą powinien wejść AMD Athlon XP 3200+. Pamięci podałeś tylko pojemność a częstotliwość? Jak jest mniej niż 400MHz też można zmienić. A jak już wymieniać płytę główną to od razu RAM i grafikę. Co do sprzedaży może na Allegro wystawisz, nie robiłem tego ale zawsze jakaś możliwość.

dawideo
komentarz
komentarz

Częstotliwośc pamięci to 400Mhz, płyty jeszcze nie wymieniałem. Hmm a za ile bym mógł wystawić ten sprzęt??? Na alllegro widze że ceny sięgają nawet 900zł ale za tyle to napewno nie sprzedam. Chyba jakieś dziecko neostrady by musiało to kupić:/ Ile mogę dostać za ten sprzęt.

Demerzel
komentarz
komentarz

Przeglądnij po ile na Allegro po ile chodzą poszczególne części. W częściach chyba więcej dostaniesz niż za całość. Sama karta grafiki prawie 300zł dysk twardy ponad 200zł, procesor poniżej 200zł. To co podałem to raczej górne ceny po jakich może Ci sie udać. Powinieneś dostać ponad 500zł do tego płyta główna, pamięć RAM(kość 1GB ponad 100zł) i może ktoś weźmie obudowę.

Silver
komentarz
komentarz

Zgadzam się z Demerzel

dawideo
komentarz
komentarz

Zasilacz jak narazie Tracer 400W, ale zamieżam wymienić.

Mam jeszcze małe pytanko. Czy jest jakaś różnica (duża, mała) między kartami na PCI-express a na AGP chodzi mi o wydajność karty.

Demerzel
komentarz
komentarz

Zaglądnij na http://www.skapiec.pl do części poświęconej kartą graficznym. Na AGP niema żadnej karty GF 8600 i w gorę. Nowe i lepsze karty będą robione na PCI-E.

dawideo
komentarz
komentarz

OK a gdybym opchnął ten swój komp (dysk twardy bym sobie zostawił)

I kupił coś takiego??

http://www.yalu.pl/konfigurator.php?kcid=29

Konfig po lewej stronie

Złożyłem ten kom jakieś 10 min temu. No i pytanie czy jest duża różnica?? miedzy dyskami ATA i SATA bo jak nie to sobie zostawie dysk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.