x-kom hosting

Dziwne Przebarwienie/rozjaśnienie :( Pomóżcie

Natalia
utworzono
utworzono

Witajcie :)

Posiadam laptopa ACER 5610 od 6 miesięcy.

Mniejwięcej 2 miesiące temu stał się niefortunny wypadek :(

Niechcąco wylałam na niego niewiele napoju.

Wyłączył się i dopiero go mogłam właczyć po jakiś niecałych 2 h.

Działa bez zarzutów lecz niepokoji mnie jedna rzecz

Mniejwięcej tydzień temu pojawiło się w lewym dolnym rogu taka biała plamka (rozjaśnienie) wielkości 1 mm x 3 mm

Nie przeszkadza to w funkcjonowaniu tylko mnie troszke martwi :(

zbierałam na tego laptopa ponad 5 lat :( i boje sie ze sie zepsuje

prosze o pomoc

i pozdrawiam

ps: prosze mi powiedziec ile srednio funkcjonuja takie laptopy ile lat mniejwiecej mozna z nich korzystac

Kurzun
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie to jest martwy pixel. Nie ma się co martwić. Normalne przy monitorach LCD i matrycach.

Natalia
komentarz
komentarz

a można to jakoś naprawić?

I

Czy po tym zalaniu może komputer się zepsuc szybciej czy cos jak do tej pory nie zauwazylam niczego zlego :(?

Kurzun
komentarz
komentarz

Niestety BadPixeli nie naprawisz. Normalna sprawa, że matryca się wypala. Na jednym monitorku mam 2 pixele a na jednym wcale więc nie ma się co przejmować. Raczej jak po takim czasie nic się nie stało to wszystko jest w porządku.

olej3232
komentarz
komentarz

Kurzun ma rację jeśli mineło trochę czasu od zalania i komp nadal chodzi to juz mu nic nie grozi, tylko tyle że w razie czego możesz mieć problemy z gwarancją, bo ślady po zalaniu sokiem na pewno bedą widoczne (może to być podstawą do odrzucenia reklamacji!)

klaraaaa
komentarz
komentarz

Miałam podobny problem z laptopem zaczęło się od przebarwienia w rogu po dłuższym czasie to się powiększyło aż w końcu ekran padł po pół roku.

W serwisie stwierdzili że to zaczęło się wszystko od jakiegoś spięcia.Bądź czujna zawsze możesz skorzystać chyba z gwarancji??

Kurzun
komentarz
komentarz

Biała plamka to badpixel.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.