x-kom hosting

[rozwiązany]problem Z Ramem

matewka
utworzono
utworzono (edytowane)

Właśnie kupiłem kość 512MB DDR firmy... pqi czy jakoś tak - mniejsza o to. Szyna - 400MHz. Montuje ją do slota (w którym mam już dual 256 czyli razem 512 ;P) i kiedy uruchamiam komputer, rozlega się długi przerywany dźwięk z płyty gł. W instrukcji nie ma ani słowa o sygnałach dźwiękowych :( Moja płyta to Abit AV8 socket 939 (nie znam się na tych nazwach, więc podaję to, co jest napisane na instrukcji).

POMOCY!!!

Przemek
komentarz
komentarz

Stare pamieci jakie maja CL i czestotliwosc oraz jakiej sa Firmy?

Umiesc jeszcze te dwie 256 w roznych slotach, tak aby nie tworzyly DC.

dar55
komentarz
komentarz

na stronie 2-3 jest napisane że trzech nidyrydy (wniosek) a dokładnie jest że konnfiguracje 1 lub 2 lub 4 banki zajete,

a dwa zobacz jaki masz kod błędu na płycie

matewka
komentarz
komentarz

dar55 - właśnie to wyczytałem w instr. Podłączyłem zatem 256 do dimm1, a 512 do dimm3 i też nie trybi. dimm2 i dimm4 pozostawiłem puste.

Przemek - nie wiem jakie mają CL, bo nie wiem co to jest (jestem zielony), jeśli chodzi o tą... szynę to 400Mhz. Firma - Kingston

matewka
komentarz
komentarz

Wszystko gra. Dokupiłem kość 512 i mam teraz 2 x 256 + 2 x 512. Działa tylko tak, jak mówił dar55 - albo 1 albo 2 albo 4.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.