x-kom hosting

Jaka Płyta Pod E6550?

pietrek11
utworzono
utworzono

Mam prośbę: doradźcie mi jaką płytkę wybrać pod procesor E6550. Powiem, że zamierzam podkręcać procesor.

Myślałem nad tymi dwoma:

EVGA nForce 650i Ultra

MSI-P6N SLI-F v2 s.775 nForce 650i

Która z nich jest lepsza? Ewentualnie może polecicie coś lepszego w takiej kategorii cenowej?

Proszę o pomoc.

marx
komentarz
komentarz

Wybrałbym tą drugą, MSI, wg mnie jest lepsza, EVGA też jest ok, jednak bardziej awaryjna (słyszałem o 2 przypadkach) o awaryjnosci MSI jeszcze nie słyszałem nic złego.

pietrek11
komentarz
komentarz

Raczej wolałbym coś z proline a tam takiej MSI neo niema. :/

pietrek11
komentarz
komentarz

Chyba raczej wezmę MSI-P6N SLI-F v2 s.775 nForce 650i. Tamta jest troszkę za droga <_< .

A jeszcze jedna sprawa: Jak jest z OC na tej MSI-P6N SLI-F v2 s.775 nForce 650i?

demarco
komentarz
komentarz

Tak, weź MSI P6N. Do OC bedzie bdb

pietrek11
komentarz
komentarz

Ok więc już mam procka i płytę, a teraz jeszcze mam pytanie o pamięci: czy takie patrioty będą dobre?

http://proline.pl/shop.php?prodid=PATRIOT+DDR2+1GB+800

Przeczytałem gdzieś na tym forum, że między cl4, a cl5 przy core 2 duo niema wielkiej różnicy i, że sie nie opłaca kupować cl4. Prawda?

demarco
komentarz
komentarz
Ok więc już mam procka i płytę, a teraz jeszcze mam pytanie o pamięci: czy takie patrioty będą dobre?

jak najbardziej

pietrek11
komentarz
komentarz

dzięki za pomoc :)

Teraz wystarczy jeszcze kupić podzespoły, składać i kręcic :)

arcix
komentarz
komentarz

OCZ Platinum chyba bedą lepsze jak bedziesz kręcił procka.Ale te Patrioty tez są spoko.

falcon1984
komentarz
komentarz

Płyta główna bardzo dobra, ale też dosyć droga ~500zł

Jeśli chciałbyś taniej to można już kupić EVGA 650i Ultra albo Asus P5B za ~340zł. No, ale jak masz kasę to jasne, za tą MSI warto dołożyć... ;)

pietrek11
komentarz
komentarz

Ale tam MSI-p6n jest za 375zł na proline :D

jupi161
komentarz
komentarz

Bierz EVGA nForce 650i Ultra.

pietrek11
komentarz
komentarz

Hey Jupi161, a dlaczego mi polecasz EVGĘ?

jupi161
komentarz
komentarz

Evga jest lepsza plyta niz MSI. I dobra do OC

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja też ci polecę EVGA :D Sam mam i bardzo sobie ją chwale.

+świetny dźwięk

+świetny overclocking procka

+stabilność

+przejrzysty bios

+6-fazowe zasilanie procka

+przemyślane rozłożenie komponentów na płycie

+cena, wydajność

Minusy:

-słabe max. napięcie dla pamięci 2.1V, nie ma co liczyć na wysoki overclocking pamięci

-zły odczyt temperatur (zawyża o kilka stopni)

Generalnie bardzo dobra płytka za niedużą kasę, naprawdę warto :)

pietrek11
komentarz
komentarz

Heh za takie wyjaśnienie Jupi to ja ci podziękuję.

a co do ciebie Falcon to skąd wiesz, że ta MSI jest gorsza? Nie masz porównania tylko mówisz. Wcale nie mówię, że ona jest zła, wręcz przeciwnie jest dobra, ale MSI jest równie dobrym produktem o ile nie troszkę lepszym. Jeśli ktoś podałby zalety i wady MSI to by było fajnie. Napisał ktoś również że ta EVGA jest bardziej awaryjna.

Jak narazie dalej zostaję przy MSI-p6n.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja broń Boże nie mowie, że ta MSI jest zła czy też , że EVGA jest lepsza. Po prostu zdałem ci relacje z punktu widzenia jej użytkownika, żebyś wiedział co ewentualnie bierzesz. Musiałbyś teraz poczytać o tej MSI opinie i sam zdecydować, która ci bardziej odpowiada i lepiej pasuje do twoich potrzeb. Ja tylko mówię, że dla mnie EVGA jest w sam raz :)

jupi161
komentarz
komentarz

Co ja mam ci tłumaczyć poszukaj testów a się przekonasz. Ja ci tylko mówie że lepiej brać EVGE.http://pclab.pl/art26750.html Tu jest wszystko zobacz jak wypada w testach jest porównywalna do ASUS P5B

pietrek11
komentarz
komentarz

To oczywiste, że asusem wygrywa :)

A co do Falcona to sorki trochę, może mój post był troszkę za bardzo agresywny :)

Dzięki wielkie, że mi zdałeś te relacje. Zrobię tak jak mówisz, poszukam innych opinii na temat tej MSI.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.