x-kom hosting

Zakup RAM DDR2

globox99
utworzono
utworzono

Witam jestem nowy na forum.
Mam zamiar dokupić RAM do mojego PC-ta
Wcale się na tym nie znam i mam pytani.

Mianowicie chcę kupić taką kość RAM jak na tej aukcji.

http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr2-goodram-1gb-800mhz-pc2-6400-fv-i1359320161.html

Od tego allergorowicza chcę kupić RAM. Czy to ram do mojego komputera będzie dobre?

Mam Już kość 512kb DDR2 PC-5300 DIMM GoodRam
Chcę dokupić 1GB
Proszę o pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

A jaką masz płytę główną?

globox99
komentarz
komentarz

Moja płyta główna to GIGABYTE

Gość
komentarz
komentarz

Czyli nic prostszego jak wejść tu: http://www.gigabyte.pl/ i poszukać jakie pamięci Twoja płyta obsługuje.

ps. Możesz mieć tylko problemy, bo Gigabyte od momentu powstania wyprodukowało wiele modeli płyt głównych.

globox99
komentarz
komentarz

Ale chyba nie będzie problemów jak kupie te RAM co na aukcji

Dzisiaj chciałem już kupić od kumpla Też miał z GoodRam ale nie pasowały ponieważ miały lekko przesuniętą dziurkę tą na środku KOŚCI

ale jak kupie to to będzie dobrze?

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='globox99' date='08 grudzień 2010 - 16:35' timestamp='1291819077' post='1137596']
Ale chyba nie będzie problemów jak kupie te RAM co na aukcji

[/quote]
A jaką masz płytę główną? Czy myślisz, że tu pomagają wróżki? Nikt Ci nie odpowie, czy pamięć będzie u Ciebie działać czy nie jak nie podasz modelu płyty głównej!

globox99
komentarz
komentarz

Płyta główna:
Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)
Nazwa płyty głównej Nieznane
Mikroukład płyty głównej Nieznane
Pamięć fizyczna 512 MB
Typ BIOS'u Award (08/18/06)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)
Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)
ID płyty głównej 08/18/2006-Broadwater-6A79LM4CC-00

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli to ta płyta: http://www.motherboards.org/mobot/motherboards_d/MSI/P965%2BNeo%2B%2528MS-7235%2529/ to możesz do niej włożyć maksymalnie 4 kości po 2GB. Ważne jest to, aby były to albo: dwie identyczne pamięci i wtedy wkładasz je do slotów o tym samym kolorze, albo mogą to być pamięci różne i wkładasz je do slotów innego koloru. Jedynym problemem jest to, że masz pamięć o maksymalnej częstotliwości pracy 667MHz i nowa pamięć powinna mieć minimum taką samą prędkość. Pamięci szybsze będą działać wolniej i z taką samą prędkością co najwolniejsza pamięć.

globox99
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli jednym słowem nie opłaca się dokupywać 1 GB tylko 512? ponieważ ma mniej Hz
Jak kupie 1gb to będzie chodzić jak 512?

Tak to ta sama płyta główna


Ps. Ta kość na aukcju Ma 800 MHz

Edytowane przez globox99
Gość
komentarz
komentarz

Przeczytaj z dziesięć razy to, co napisałem, albo poproś kogoś aby Ci to przetłumaczył. Czy ja gdzieś pisałem o wielkości pamięci, czy tylko o jej szybkości? Dwie identyczne pamięci mają szansę pracować w trybie dual (ten sam kolor slotów) co daje od 10 do 20% większą wydajność tych pamięci. Różne pamięci w większości nie dogadują się i mogą pracować tylko w trybie single (sloty o różnych kolorach) a czasami nawet tak się nie dogadują.

globox99
komentarz
komentarz

Ok już rozumiem...
Czyli lepiej by było gdybym kupił 512 taka sam firma model itd. Wtedy by sie dogadywały?
Jeśli tak to proszę mi podać link do jakiejś dobrej aukcji z RAM
dysponuję kwotą 80 zł

djmakus
komentarz
komentarz

kup tą 1GB i w razie problemów pozbądź się tej 512MB :E
nic prostszego nie przychodzi mi na myśl

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.