x-kom hosting

Konsola do gier

X vs. PS - multi  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Xbox 360 Slim vs. PS3 Slim - multiplayer



kitin
utworzono
utworzono

Witam, mam problem (jak w temacie). Chciałbym kupić sobie konsolkę do gier: PS3 Slim lub Xbox 360 Slim. Chodzi mi głównie o grę w multiplayer. Która konsola się bardziej do tego nadaje? Proszę was o pomoc. ;)

arek0402
komentarz
komentarz

[quote]Chodzi mi głównie o grę w multiplayer[/quote]
No to w takim razie bierz x360, wprawdzie tryb multiplayer jest płatny ale za to dużo lepszy od tego w PS3.

kitin
komentarz
komentarz

Możesz mi powiedzieć dlaczego multiplayer w XBOX'ie jest lepszy od tego w PS3? Czym one się różnią? Jeśli posiadasz wiedzę na ten temat napisz odpowiedź, proszę :)

arek0402
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja gram tylko w singla ale podobno w trybie multiplayer na x360 jest dużo więcej osób i nie ma tyle lag co w PS3.

kitin
komentarz
komentarz

Jak tak patrze na taką dziewczynę/kobietę na YT: PSNGirl. Ma masę filmików przedstawiających grę w multi na PS3. Gra w BF: BC2, CoD: BO. Fajnie to wygląda :) Lagów ona nie ma, nie kika ją z serwa (nie mieszka w Polsce, napewno USA/UK, net minimum 20mb/s, może dlatego 0 lagów). Ja mam 1MB, nie wiem czy miałbym lagi.. Z tego co czytałem z konsolką poradzi sobie nawet 512'ka radiówka :D Czy LIVE jest lepszy od PSN? Tego właśnie nie wiem, prosiłbym o to, aby wypowiadali się tu gracze LIVE'a i PSN'a. Proszę opisywać tu 'usterki' (o ile można tak to nazwać ^^) związane z LIVE'm i PSN'em. Z góry dzięki i pozdrawiam.

PS. Proszę o opinie na temat PSN i LIVE'a odnośnie kicków, serwów, lagów itp. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ chcę zakupić sobie konsolkę do gier :)

  • 4 miesiące później...
tidzu
komentarz
komentarz

W moim odczuciu multiplayer X360 jest lepiej przemyślany.. nieważne, czy jestem podłączony do moich 10mb z neo, czy 512 radiówki u kumpla jest lepiej niż na PS3. Pamiętaj też, że Annonymous wypowiedział wojnę Sony :)
Multi na xboxie jest płatne, prawda, lecz 100zł rocznie to nie jest duży wydatek, a znacznie ogranicza ilość dzieci na live :)

  • 2 tygodnie później...
kitin
komentarz
komentarz

Właśnie teraz czytałem, że ludzie nie mogą się zalogować do PSN, ale to raczej nie wina Anonymous'a. Wybrałem X'a.. ho ho, mam już go z 4 miesiące. Gram w BFBC2 multiplayer. Szybko wyszukuje serwery, na 1Mb radiówce lagów nie mam :) Jestem zadowolony :)

tidzu
komentarz
komentarz

Noo. Ludzie chcą sobie w Portal 2 zagrać na multi, a tu Sony serwery wyłącza. Kolejny + dla M$ za to, że w święta było multi za free :D

bezi62
komentarz
komentarz

jeżeli masz TV full HD to bierz PS3 nie słuchaj ludzi bo ten co ma xbox 360 mówi że jest lepszy i tak a ten co ps3 też tak mówi i ten co ma ps1 ogólnie ps3 jest lepszy i nie musisz płacić za multi i za każdy dodatek do gier np jakieś nowe skiny i już bulisz 5 dolarów

a nawet jeżeli ps3 ma lagi to on nie był robiony na polskie warunki gdzie net 6mb/s to już coś tylko do japoni jest przeznaczony gdzie internet ma 100mb/s

Gość
komentarz
komentarz

Polecam PS3. Dlaczego? :

- multi darmowe
- nie prawda,że sa lagi
- moim zdaniem lepszy pad
- ciekawsze gierki- lepiej dopracowane niż na XBOX
- Move jest tańszy od Kinecta- może ciut gorszy,ale i tak fajny

tidzu
komentarz
komentarz

[quote name='bezi62' timestamp='1303661970' post='1247330']
jeżeli masz TV full HD to bierz PS3 nie słuchaj ludzi bo ten co ma xbox 360 mówi że jest lepszy i tak a ten co ps3 też tak mówi i ten co ma ps1 ogólnie ps3 jest lepszy i nie musisz płacić za multi i za każdy dodatek do gier np jakieś nowe skiny i już bulisz 5 dolarów

a nawet jeżeli ps3 ma lagi to on nie był robiony na polskie warunki gdzie net 6mb/s to już coś tylko do japoni jest przeznaczony gdzie internet ma 100mb/s
[/quote]
Ty chyba nie wiesz, co piszesz.
[quote]nie słuchaj ludzi bo ten co ma xbox 360 mówi że jest lepszy i tak a ten co ps3 też tak mówi [/quote]
A chwilę później:
[quote]ogólnie ps3 jest lepszy [/quote]
[quote]jeżeli masz TV full HD to bierz PS3 [/quote]
Jak już mówiłem - gier FullHD jest mało, dodatkowo PS3 nie obsługuje AA.
[quote]za każdy dodatek do gier np jakieś nowe skiny i już bulisz 5 dolarów [/quote]
Dodatki są OPCJONALNE, dodatkowo wiele z nich jest darmowe oraz ewentualnie niektóre możesz je dostać po przejściu części gry. Jeżeli nie chcesz koszulki dla avatara to jej nie kupuj.
[quote]a nawet jeżeli ps3 ma lagi to on nie był robiony na polskie warunki gdzie net 6mb/s to już coś tylko do japoni jest przeznaczony gdzie internet ma 100mb/s
[/quote]
Tutaj również nie wiesz, co piszesz. Nie liczy się przepustowość, lecz OPÓŹNIENIA łącza. Mając 100mb/s, a ping 1000ms będą lagi, ale 512kb/s i ping 5ms już ich nie będzie posiadał.

Ja posiadam X360, PS1, PS2, PSP + BENQ W1000. Kolega ma PS3. Tak więc porównanie jest. Dla długich godzin online na konsoli to tylko XBOX - dużo wygodniejszy pad, przyjazne menu oraz komunikację głosową podczas gry. Jest też jeszcze kilka innych plusów.

bezi62
komentarz
komentarz

jak tam wolisz ja na single to tylko ps3 ogólnie to się gry kupuje pod single nie pod multi ale dziwne że jednak ps3 ma lepszą grafe jeżeli 80% nowych gier na kompa ma full hd to na ps3 też

kitin
komentarz
komentarz (edytowane)

PS3 ma lepszą grafę? Chyba tylko jeśli chodzi o exclusivy.. Gry multiplatformowe wyglądają lepiej na 360'ce. Na dzień dzisiejszy przeważa grafiką: PC > 360 > PS3.

Zachęcam do czytania: http://www.gamezilla.pl/content/houston-mamy-problem-czyli-o-awarii-playstation-network

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

Ludzi 10 opinii 20. Ja napisze tylko swoje odczucia z multi PS3.
Teraz przy próbie logowania do PSN pisz coś w rodzaju: Aktualnie Trwa Konserwacja Sieci PSN.
Internetu szybkiego nie mam a lagów też brak. Chodź zależy od gry bo kiedyś np. Uncharted wystarczyło że ktoś korzystał z sieci i pojawiały się a Red Dead Redemption to nic nie przeszkadzało. Oybrałem PS3 bo większość znajomych posiada właśnie tą konsolę. Nie wiem czy da się przerobić, coś słyszałem że niby tak ale wtedy blokowany jest dostęp do PSN i mutlii, gry nie są aż takie drogie (np. na allegro, przy wymianach) a z PSN można ściągnąć jakieś demo-multi np. Fifa 11 demo i czasem dobre na multi jak kumple wbiją na kilka padów.
Pozdrawiam

tidzu
komentarz
komentarz

Co tu dużo gadać nad wyższością X nad PS3 czy PC (czy odwrotnie), każdy jest graczem, każdy widzi jak jest i wybrał platformę wg. własnych preferencji. Szkoda czasu na pierdoły. Grajcie nie gadajcie.
Ja wybrałem X360 z kilku powodów:
- lepszy pad
- kinect
- niezawodność - xbl działa 24/7 przy najwolniejszych łączach, RROD wyeliminowany, nie grzeje się.
- cena konsoli i gier
oraz to, że dużo moich kolegów posiada właśnie X360. Nie wiem, czy w PS3 też tak jest, ale w prawie wszystkich grach stworzyć lanparty, jeżeli ktoś niema konta gold.

  • Dobra wypowiedź 1
bezi62
komentarz
komentarz (edytowane)

co mnie to obchodzi że na multi ma lepszą grafe jakiś denny COD czy BF ja wole grać w gry co mają fabułę. a nie nawalanka tylko dead i spawn i tak nonstop

ps

odpal sobie na PS3 i telewizorze full hd killzone 3 to zobaczysz że ma lepszą grafikę. :)

tidzu
komentarz
komentarz

[quote name='bezi62' timestamp='1303756395' post='1248087']
co mnie to obchodzi że na multi ma lepszą grafe jakiś denny COD czy BF ja wole grać w gry co mają fabułę. a nie nawalanka tylko dead i spawn i tak nonstop

ps

odpal sobie na PS3 i telewizorze full hd killzone 3 to zobaczysz że ma lepszą grafikę. :)
[/quote]
Nie wiem, co ty z tym Full HD, ale z tyłu pudełka KZ3 wyraźnie jest napisane, że obsługuje rozdzielczości 720p oraz 480p. Jak już wcześniej było napisane - gry multiplatformowe (jeżeli nie rozumiesz to takie, które są wydane jednocześnie na X360 oraz PS3 ew. PC) wyglądają lepiej na konsoli MS niż PS3. Unikaty są tworzone pod jedną platformę, dlatego na niej prezentują się najlepiej. Poza tym jak to nazwałeś 'denny' COD czy BF też posiadają fabułę, co prawda w singlu ale posiadają. Ale taki Portal 2, ma fabułę nawet w multi.
Zresztą jak wiecie - o gustach się nie dyskutuje. Jeden woli to, drugi tamto, każdy będzie bronił swojego wyboru, tak więc taka rozmowa nie posiada zbytnio sensu.

kitin
komentarz
komentarz

bezi grałeś chociaż w Kampanie BFBC, BFBC2, czy CoD BO? Wg mnie gry które wymieniłem mają naprawdę dobrą kampanię, no może BFBC1 ma taką sobie, ale ogółem też idzie pograć.

bezi62
komentarz
komentarz

grałem w black opsa fabuła to ma jaką fabułe jakiegoś gostka masz zabić i tyle ogólnie gra dno jak dla mnie

Gość
komentarz
komentarz

Killzone 3 na konsoli gniecie graficznie nawet Crysis Warhead na PC z maksymalnymi ustawieniami graficznymi. Jak widać z DX9.0c można wykrzesać wiele... co do Black Ops to fakt ta gra w całokształcie jest dnem :E

kitin
komentarz
komentarz (edytowane)

Wg mnie kampania w CoDzie jest spoko, gorzej z multi :D

PS. W multi fajna jest mapka świata i liczniki :)

kelloco2
komentarz
komentarz

no aktualnie to w PS3 multi nie mam.

tidzu
komentarz
komentarz

[quote name='dominbik' timestamp='1304083649' post='1250329']
no aktualnie to w PS3 multi nie mam.
[/quote]
I długo nie będziesz miał. Sony pisało już, że serwery uruchomi minimum w następną środę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.