x-kom hosting

Problem z Pamięcią RAM na ASRock N68C - S UCC

Razahh
utworzono
utworzono

Wymieniłem nie dawno płytę Asusa na napisanego w temacie ASROCKA i pojawił się problem, ponieważ nie mogę włożyć więcej niż 2GB ramu (DDR2) opcjonalnie mialem 4GB, a po zmienię płyty nagle przestały działać. Dokładnie mówiąc komputer nie reaguje( nie wydaje tego dzwieku podczas odpalania) lub zawiesza sie w Biosie. Proszę o radę.

PS: Nie sądzę aby było to potrzebne, ale gdyby co podam sprzęt:

ASROCK N68C - S UCC
AMD PHENOM 925 2,8 x4
4GB(2GB) ramu OCZ
GF GTX 460 1GB DDR5
XP SP3

HQ19
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś tylko z jedną kością pamięci czy zamontowałeś obie?

Razahh
komentarz
komentarz

Posiadam 2x 2GB i sprawdzałem obydwie kości, oddzielnie działają, razem nie.

HQ19
komentarz
komentarz

Kości razem nie działają prawdopodobnie dlatego, że płyta nie obsługuje powyżej 2 GB ramu. Jeśli oddzielnie pamięci działają to znaczy, że wszystko jest OK.

Razahh
komentarz
komentarz

Ehhh na pewno dzialaja. Znam kolesia ktory ma ta sama plyte i posiada 4GB ramu. Dziwne wydaje mi sie to że w serwisie plyta z moimi pamieciami dzialala (tyle ze na innym sprzecie) a u mnie nie rusza.

HQ19
komentarz
komentarz

Z pierwszej wypowiedzi zrozumiałem, że płyta nie obsługuję więcej niż 2 GB pamięci. Sprawdź z innymi kostkami. Czasami jest tak, że pamięci nie działają, pomimo, że powinny.

Razahh
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdzalem i komputer nie wlacza sie przy 4GB ale tak jak pisalem w serwisie TA SAMA płyta chodzila NA TYCH SAMYCH pamieciach, wiec cos jest nie tak ;/

Edytowane przez Inix

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.