x-kom hosting

Czy opłaca się dokupywać RAM ?

sztandi7
utworzono
utworzono

Posiadam 2 sloty na RAM. Obecnie 1GB+2GB DDR2 800MHz.

Zastanawia mnie opłacalność dokupienia drugiej takiej samej kości dwugigowej (Kingstona- żeby działały w dualu) i wstawienia jej w miejsce jednogigowej.
Koszt takiej pamiątki to ponad 100zł, a czy wydajność wzrośnie o tyle, aby opłacało się wydać te 100zł ? Nie wiem. I dlatego Was pytam!
Oczywiście pamiątki pod system x64.

gamon1745
komentarz
komentarz

Podaj resztę podzespołów i do czego używasz komputera.

sztandi7
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz Fortron FSP500 - 500W
Płyta Gigabyte GA-G31M-S2L
Procesor Intel Core 2 Duo E2180 2x2GHz (2x2,4)
Chłodzenie procesora Arctic Cooling FREEZER 7 PRO (Procesor delikatnie podkręcony do 2,4 GHz, temperatury w stresie dużo poniżej 50st.)
Grafika Radeon HD4850OC Zalman 1GB DDR3
3GB RAM DDR2 800MHz
Dysk WD 160GB SATA2, bufor 8MB 7200rpm

Komputer można powiedzieć używany jest do wszystkiego. Mam młodszego brata więc na komputerze się gra, ogląda filmy, słucha muzyki, używa programów typu AutoCad, Visual Studio. Nocami często pobieram pliki.

Edytowane przez sztandi
MC Jay
komentarz
komentarz

tak, wydajność wzrośnie na tyle że zauważysz różnicę :)

Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

No chyba nie bardzo.. na tym sprzęcie nie pograsz w takie gry które wykorzystują 4GB ramu, max te 3GB co masz a praca w dualu poprawiła by wydajność 1-2 FPS więc nie warto

Edytowane przez Dracoo
sztandi7
komentarz
komentarz

Więc zdania podzielone. Czyli wynika z tego, że jak będę miał "luźną stówkę" to wtedy mogę kupić, bo efekt będzie niewielki.

Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Nieopłaca się nawet jak będziesz miał "luźną stówkę" Na Twoim miejscu bym sobie drugi dysk kupił ;]
Co do procka to spróbuj go jeszcze podkręcić temperatury max w stresie mogą być 65 stopni, bo grafika jest ograniczana przez tego procka.. powinno być 3GHz żeby grafa mogła "swobodnie" się rozkręcić

Edytowane przez Dracoo
gamon1745
komentarz
komentarz

Dracoo ma racje, nie warto, nie poczujesz skoku wydajności.

sztandi7
komentarz
komentarz

Procesor przy 2 x 2,8 GHz także w stresie pokazuje temperatury rzędu 48-52 stopnie, tak więc do 3,0GHz podkręcę go spokojnie. Co do dysku - planuję zakup nowego po świętach.

Dracoo
komentarz
komentarz

A sprawdzasz stabilność procka np. orthos'em ? Jeśli nie to warto ;)

sztandi7
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdzam, sprawdzam.


[b]BTW[/b]: Co do dysku ? Taki Seagate Barracuda 500GB Sata III z buforem 16MB byłby ok? Wiem, że to dział o RAM-ie ale przy okazji tematu napiszę już tutaj :D

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Dysk najlepiej WD lub samsunga F3, w Seagate się nie pakuj bo padają, a pozatym sata 3 nawet nie wykorzystasz o ile w ogóle masz sata 3

Edytowane przez Dracoo
cubeaim
komentarz
komentarz

500GB Samsung F3 da ci większy przyrost wydajności niż kolejna kośc wolnego ramu ddr2 przy niskich lotów procesorze.

kokobongo
komentarz
komentarz

podepne się pod temat. Czy będzie czuć różnice gdy dokupie 2 giga ramu goodrama 1333mhz ? Czy nawet tego nieodczuje ? gram, oglądam filmy, od czasu do czasu montuje Video w HD

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3

Płyta główna: MSI 770-G45

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Dysk twardy: Western Digital Blue 500GB SATAII

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD5770 512MB DDR5

Zasilacz: bequiet PurePower L7 530W

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.