x-kom hosting

Potrzebna pomoc przy reinstalce systemu przez MS DOS

xbeer
utworzono
utworzono

Witam,
potrzebuje pomocy przy przeinstalowaniu systemu z windows ME na windows 98.

Zaczne od tego że muszę go przeinstalować ponieważ nie odpala mi się jeden bardzo ważny programik bo wywala taki komunikat jak na załączonym obrazie i jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy to przeinstalowanie systemu - wywala jakiś błąd że nie może otworzyć pliku .dll czy coś takiego proszę spojżeć na screena.
Jeżeli ktoś ma pomysł bez reinstalki będę bardzo wdzięczny.

Jeżeli nie to zaczynamy reinstalke z pozycji dosu bo inaczej w moim lapku się nie da.
Niestety moj poczciwy jak świat stary laptop nie instaluje systemu konwencjonalnie gdzie normalnie przy wlaczaniu startuje plyta z windą i potem już lecimy po kolei z niebieskimi ekranami odpowiadając na pytanie... format i nowa instalacja. U mnie niestety przy drugim niebieskim oknie wyłącza się ekran :D. Byłem u informatyków instalowali mi z pozycji dosu z Windy Xp na winde ME. A teraz nie mam takiej możliwości pójscia do nich i musze zrobić to sam i chce przeinstalować system ME na bardziej stabilny 98 SE. I tu rodzą się pytania i potrzebuje pomocy waszej ponieważ ja na dosie nie zabardzo się znam. W przypadku poprzedniej reinstalki patrzyłem jak to niby robi informatyk i najpierw teoretycznie wszedł do folderu win9x (czyli chyba cd win9x) i potem poprostu wpisał format c następnie wpisał bodajże setupcor i zaczęła się instalka przynajmniej ja tak sobie zapisałem w czasie tej instalki. W tej chwili próbowałem tak zrobić ale nie wiem czy dobrze robie. I tu mam kilka pytań.

Czy w windzie ME do dosu moge wejść sobie poprostu przez menu start programy akcesoria MS dos? I tu robić te komendy i format? Bo wydaje mi się że oni chyba wchodzili jakos do DOSu nie z pozycji windy tylko jak się uruchamiał komp przed uruchomieniem systemu? Jeżeli też mam tak zrobić to jak to się robi? Co się naciska przy uruchamianiu windy żeby wszedł do DOSu?

Jak już będę w DOSie to jak się nazywa w przypadku windows ME folder z windowsem gdzie mam wpisać format c? bo z tego co widziałem chłopaki jak formatowali xpeka to wchodzili do folderu win9x i tu wpisywali format c. Co w przypadku windowsa ME mam wpisać? Albo jeżeli mogę wejsc do dosu z pozycji windy to ta na starcie jestem w folderze c:/(windows) czy tu moge wpisać format c? (bo jakos mi się wydaje że nie skoro jestem w windowsie to nie moge sformatować windy ;] ?)

Komenda cd "nazwa folderu" wchodzi do folderu tak? a jaka komenda wychodzi z folderu?

Jak już mi się uda go sformatować i jestem w dosie i mam włążoną płytke z windą 98 w cd to mam poprostu wpisać setupcor i zacznie się instalacja czy coś jeszcze musze wpisać?


Dziękuje za pomoc bo jestem zielony w tym temacie?

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='xbeer' date='03 grudzień 2010 - 10:36' timestamp='1291369081' post='1133893']
Czy w windzie ME do dosu moge wejść sobie poprostu przez menu start programy akcesoria MS dos?
[/quote]
W Windows ME tryb DOS jest zablokowany i nie wejdziesz tak do dos! Możesz jedynie odpalić dos z dyskietki startowej, którą możesz stworzyć przy pomocy windowsa ME.
[quote name='xbeer' date='03 grudzień 2010 - 10:36' timestamp='1291369081' post='1133893']
Jak już będę w DOSie to jak się nazywa w przypadku windows ME folder z windowsem gdzie mam wpisać format c?
[/quote]
Jak wystartujesz dos z dyskietki, to od razu możesz wpisać format c: i enter a najlepiej format c:/q
[quote name='xbeer' date='03 grudzień 2010 - 10:36' timestamp='1291369081' post='1133893']
Jak już mi się uda go sformatować i jestem w dosie i mam włążoną płytke z windą 98 w cd to mam poprostu wpisać
[/quote]
Przejść na dysk cd komendą:
d: (lub e: w zależności od tego, pod którą literką zamontuje Ci napęd cd)
potem wpisujesz

cd \win98 [enter]
setup [enter]

i powinna zacząć się instalacji win 98 - czasami trzeba dwa razy wpisać cd \win98 bo za pierwszym razem nie chce przechodzić do tego katalogu na cd.

Ps. A licencję na windows 98 posiadasz?

xbeer
komentarz
komentarz (edytowane)

A jak mogę zrobić to przy pomocy windowsa ME? Mam dyskietke i co dalej robie?
potem jak bede mial na dyskietce dos to jak będę go mógł uruchomić poprostu wchodząc w moim komputerze na dyskietke i potem na dos i już mogę działać w taki sposób jak tu napisałeś


Jak juz wpisze format c:/q to co to robi to q?

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='xbeer' date='03 grudzień 2010 - 12:08' timestamp='1291371040' post='1133901']
A jak mogę zrobić to przy pomocy windowsa ME
[/quote]
Przecież napisałem, że w ME nie ma DOS'a! Przez ME nie zrobisz.
[quote name='xbeer' date='03 grudzień 2010 - 12:08' timestamp='1291371040' post='1133901']
to co to robi to q?
[/quote] /q - quick - szybkie formatowanie.
[quote name='xbeer' date='03 grudzień 2010 - 12:08' timestamp='1291371040' post='1133901']
jak bede mial na dyskietce dos to jak będę go mógł uruchomić
[/quote]
Musisz uruchomić kompa z dyskietki.

1. Startujesz system z dyskietki
2. Formatujesz dysk
3. uruchamiasz setup win98 z płyty.

Proste?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.